Spanja zgjedh trajnerin e ri. Ështe fitues i Champions League

9 Korrik, 2018 537 Pa Komente

Vjen edhe zyrtarizimi. Luis Enrique është trajneri i ri Spanjës. Presidenti i federatës spanjolle të futbollit Luis Rubiales ka zgjedhur ish teknikun e Barcelonës si pasues të Fernando Hierros. Luis Enrique ka firmosur një kontratë 2-vjeçare deri në përfundim të Euro 2020.

600-x-100 (2)

Në marrëveshjen mes palëve nuk ekziston asnjë klauzolë largimi ndërsa austriani do të marrë me vete në këtë aventurë të re edhe dy asistentët e tij besnikë, ish trajnerin e Celta Vigos Juan Carlos Unzue dhe përgatitësin atletik Rafel Pol. Përzgjedhjet e para të trajnerit të ri do të bëhen në datën 30 gush me Luis Enriquen që do të bëjë publikë emrat e lojtarëve për dy sfidat e para të Ligës së Kombeve ndaj Anglisë dhe Kroacisë pikërisht dy përfaqësueseve që do të sfidojnë njëra-tjetrën në një prej gjysmëfinaleve të Kupës së Botës.

300-x-250 (2)

Luis Enrique do të prezantohet zyrtarisht në ditët e ardhshme ndërsa për t’u ulur në stolin e Spanjës ai mposhti konkurencën e Quique Sanchez Flores dhe Michel. Ndërkohë si drejtor i ri sportiv i federatës spanjolle të futbollit është zgjedhur Jose Francisco Molina.

#LottosportMobile #LuajMeNe #LuajOnline #NePaguajmeNeCast Regjistrohu tani dhe perfito 200 lekë bonus