Shaqiri kërkon transferimin te finalistët e Champions League

11 Korrik, 2018 393 Pa Komente

Xherdan Shaqiri dëshiron vetëm Liverpool. Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për përfaqësuesen e Zvicrës do të ndërrojë skuadër këtë verë pas rrëzimit të Stoke City në Championship.

Në ishull janë disa klubet që interesohen për ish lojtarin e Inter por në pole-position qëndron Liverpool pasi edhe vetë Xherdani dëshiron të transferohet në Anfield Road. Pistat Manchester United dhe Southampton ka rënë poshtë tashmë pasi Shaqiri ua ka bërë të qartë drejtuesve të Stoke që ta shesin te The Reds.

Për 13 milionë Paund Stoke City është gati ta lërë të lirë lojtarin dhe nëse Liverpooli e paguan këtë shifër atëherë Xherdan Shaqiri do të vendoset nën urdhrat e Jurgen Klopp.

#LottosportMobile #LuajMeNe #LuajOnline #NePaguajmeNeCast

Regjistrohu tani dhe perfito 200 lekë bonus