Champions League. Një minierë ari për skuadrat pjesëmarrëse

UEFA Champions League e sezonit 2018-2019 do të jetë më elitarja dhe më e pasura, që është luajtur ndonjëherë. Rritja e shpërblimeve për skuadrat pjesëmarrëse dhe për futuesin është kolosale. 32 skuadrat finaliste, që bëhen pjesë e garës nga faza...

Lexo më shumë

Starton Champions League. Inter – Tottenham dhe Liverpool – PSG, supersfidat e sotme

Faza e grupeve e edicionit 2018-2019 të UEFA Champions League starton këtë të martë me 2 superndeshje. Do të jetë një edicion ndryshe ky i këtij i viti, pasi UEFA ka bërë disa ndryshime dhe ajo që bie më së...

Lexo më shumë

Shkëndija nuk dorëzohet. “Kundër Salzburg do të japim maksimumin”

Si përpara çdo sfide gjatë këtij edicioni në Champions League trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi u shfaqën në konferencën për shtyp përballë mediave këtë herë për të folur për sfidën e parë të turit të tretë...

Lexo më shumë

Ramos: Salah është vetëm një nga 11 lojtarët.

Liverpool dhe Real Madrid u kualifikuan javën e kaluar në Ligën e Kampionëve. Mohamed Salah ka qenë në një formë të jashtëzakonshme në këtë sezon, por mbrojtësi i Madridit Sergio Ramos e sheh atë si 'një nga 11 lojtarët' të...

Lexo më shumë

Ne duhet të mbrohemi më mirë në finale.

Në një intervistë pas ndeshjes, Toni Kroos iu drejtua problemeve me të cilat përballet Real Madridi, tani që ata janë kualifikuar për finalen e tretë të Ligës së Kampionëve. Ishte një ndeshje e fortë që përfundoi 2-2 mes gjigantëve të...

Lexo më shumë

Ne ishim ekipi më i mirë

Në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, pas humbjes së përgjithshme të Bayern 4-3 ndaj Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Jupp Heynckes këmbënguli se ekipi i tij ishte i shkëlqyeshëm, pavarësisht rezultatit. Bajerni i Mynihut ishte...

Lexo më shumë

Roma vs Liverpool: Përmbledhje dhe Parshikim.

Liverpool arriti të merrte një rezultat pozitiv në ndeshjen e javes së kaluar të gjysmë-finales së parë të Champions League ku mundi Romen 5-2. Liverpool shfaqi një dominim të plotë të ndeshjes por Roma arriti te gjente dy gola në...

Lexo më shumë

Real Madrid vs Bayern Munich: Përmbledhje dhe Parshikim.

Real Madrid fitoi ndeshjen e parë kundër Bayernit me një 2-1 të ngjashme me atë që ndodhi në përplasjen e tyre gjatë sezonit të kaluar. Gjermanët morën udhëheqjen në Mynih si vitin e kaluar dhe pastaj vazhduan të humbnin një...

Lexo më shumë

Zidane: “Unë nuk jam kundër James”

Menaxheri i Real Madrid e ka pastruar ajrin në marrëdhëniet e tij me lojtarin, James Rodriguez. Vërejtjet erdhën vetëm një ditë para se Galacticos të përballet me Bayern Munichun e Rodriguez në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve të mërkurën. Francezi...

Lexo më shumë

Bayern Munich vs Real Madrid: Përmbledhje dhe Parshikim.

Rivaliteti më i madh i futbollit në Evropë merr një formë të re kur Bayern Munich dhe Real Madrid përballen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e gjysmëfinales do të luhet në Allianz Arena në Mynih të mërkurën, 15 prill...

Lexo më shumë

Liverpool vs Roma: Përmbledhje dhe Parshikim.

Skena është vendosur për një garë emocionuese në Anfield të martën kur Liverpooli mirëpret Romën për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampioneve 2017-18. Shumë pak pritën që këto dy skuadra të jenë në gjysmëfinalet e garës pasi ata...

Lexo më shumë

‘Bayern di se si të luajë kundër Real Madrid’

James Rodríguez është i bindur se Bayern Munich e di saktësisht se si të luajë kundër klubit të tij mëmë, Real Madrid, ndërsa përgatiten të takohen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Përpara ndeshjes së parë më 25 prill, James...

Lexo më shumë

Buffon: ‘Do ti thoja përseri ato që thashë’

Kapiteni i Juventusit Gigi Buffon mbrojti komentet e tij për arbitrin Michael Oliver, duke deklaruar se ai duhej ta linte atë, edhe nëse do të thoshte dëmtim i reputacionit të tij. "Unë nuk kam për të kompensuar asgjë, sepse unë...

Lexo më shumë

Kalimi tek Juventus zgjedhja më e mirë e jetës time!

Verën e kaluar, Douglas Costa përfundoi lëvizjen e tij nga Bayern Munich në Juventus dhe sulmuesi brazilian e ka etiketuar këtë vendim si 'zgjidhja më e mirë e jetës së tij'. "Unë jam krenar dhe i nderuar që jam pjesë e familjes...

Lexo më shumë

‘Është shumë e veçantë të luash për Liverpool’

Sezoni i debutimit të Mohamed Salah për Liverpool ka qenë sensacional deri më tani dhe golashënuesi më i mirë i Premier Ligës është shfaqur në radarin e gjigantëve evropianë. Megjithatë, triblusi egjiptian thekson se është i lumtur në Anfield Road. "Është...

Lexo më shumë

Ramos mund të humbasë ndeshjen e parë të gjysëm-finales?!

Sergio Ramos përballet me një pritje të hidhur për të zbuluar nëse ai do të humbasë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për Real Madridit. Kapiteni i klubit ishte pezulluar tashmë për Realin për minutën e fundit të çerekfinales ndaj Juventusit...

Lexo më shumë

Arbitri ka një kosh mbeturinash në vend të zemrës.

Gianluigi Buffon nuk tha fjalë të mira për arbitrin Michael Oliver, i cili i dha Real Madridit një penallti në kohë shtesë dhe dërgoi jashtë portierin që ti mohojë Juventusint një rikthim spektakolar. "Nëse një arbitër nuk ka guximin dhe personalitetin...

Lexo më shumë

Gigi Buffon flet për tërheqjen e tij nga futbolli

Shumë e kanë parë atë të vijë për një kohë të gjatë tashmë, por duket sikur portieri i Juventusit Gianluigi Buffon ka lënë të kuptohet në daljen e tij përfundimtare kundër  Real Madrid. Portieri 40-vjeçar do të vizitojë Madridin të...

Lexo më shumë

Salah rikthehet në stervitje.

Lajme të shkëlqyera për tifozët e Liverpulit: ylli i Liverpool-it Mohamed Salah është kthyer në trajnim me ekipin. Kjo do të thotë se egjiptiani ndoshta do të jetë i aftë për ndeshjen e Ligës së Kampioneve kundër Manchester Cityt në...

Lexo më shumë

Real Madrid vs Juventus: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Madridi mban një rekord 3-0 për ndeshjen e katërt të ndeshjeve të çerekfinales kundër Juventusit. Ata pritet të përparojnë në gjysmëfinalet nga këtu, por pezullimi ndaj Sergio Ramos i lë ata në një vend të ngushtë në mbrojtje. Ne prisnim një...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 212

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.