Dënimi për doping, Jashanica drejt Qipros Turke

Bajram Jashanica sipas rregullores, duhet të vuajë dënimin 2-vjeçar në bazë të substancës që ka përdorur (ulje dënimi mund të ketë, por jo falje e plotë). Në raste të tilla nuk merret parasysh urgjenca, nevoja për aplikimin e medikamentit apo...

Lexo më shumë

Largohet Starova !!! Zëvëndësohet me Klevis Dalipin

Klubi i kuq ka dalë me një deklaratë për mediat, duke njoftuar se drejtuesit e klubit kanë kërkuar dorëheqjen e Sulejman Starovës. Gjithashtu, konfirmohet se Klevis Dalipi do të jetë trajner i ekipit deri në fundit të sezonit NJOFTIMI I...

Lexo më shumë

Pakult do kreun: Korçarët do i mund !

Për trajnerin austriak të Kukësit, fitorja në ndeshjen ndaj Skënderbeut është objektivi i vetëm. Në daljen e tij para mediave, trajneri është shprehur se lojtarët janë të motivuar dhe se do të dëshironte që rivali të ishte i plotë. Tri...

Lexo më shumë

Gjici: Partizani të mos ankohet nga gjykimi

Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka komentuar shkurtimisht sa i përket ankimeve që kanë pasur nga ana e Partizanit për gjykimin. Numri 1 i klubit tregohet i prerë duke thënë se të gjitha vendimet  ishin të drejta dhe skuadrat morën...

Lexo më shumë

Partizani – Kukësi , Luhet vetëm për Fitore !

Thuajse çdo javë hasemi me togfjalëshin “ndeshja e sezonit”, apo “fitorja është e vetmja mundësi”. Në fakt, këto shprehje vlejnë më shumë se kurrë sot. Partizani dhe Kukësi do të përplasin brirët sot, prej orës 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”....

Lexo më shumë

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.