Milan synon Higuain ose Morata

Milan thuhet se është në Londër për të negociuar rreth sulmuesit të Chelsea, Alvaro Morata, por gjithashtu janë në kontakt me përfaqësuesit e Gonzalo Higuain. Marco Fassone dhe drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli janë në kryeqytetin e Britanisë së Madhe, ku...

Lexo më shumë

Juventus dhe Cristiano Ronaldo??? Në Torino kanë gati 100 milionë

Mediat italiane raportojnë sot se Juventus është duke lëvizur seriozisht për të transferuar Cristiano Ronaldon në Torino. Agnelli dhe Marotta janë të bindur se për të triumfuar në Europë, kanë nevojë për një kampion si portugezi në skuadër dhe për...

Lexo më shumë

Roma Mbretëreshë e Merkatos. Firmos Me Sulmuesin Holandez

Justin Kluivert mund të quhet zyrtarisht futbollist i Romës. Sulmuesi holandez, djali i Patrick Kluivert, golashënuesit të tretë më të mirë të Holandës (40 gola), ka zbarkuar në Romë në orët e vona të së hënës, ndërsa gjatë mesditës së...

Lexo më shumë

Sapo Ka Firmosur Me Juventus Por Mund Të Largohet Sërish

Manchester City është gati të ofrojë 100 milioën euro për anësorin e Juventusit, Douglas Costa – bën të ditur Sport Mediaset. Pep Guardiola e dëshiron brazilianin në Etihad Stadium, pasi Manchester Unitedi ka dështuar që ta transferojë deri më tani. Juve sapo...

Lexo më shumë

E Ardhmja e Milikonvic-Savic Do Të Vendoset Pas Botërorit

Sergei Milinkoviç-Saviç ishte padyshim një nga mesfushorët më të spikatur të sezonit që lamë pas dhe jo më kot ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane. Vetë drejtuesit e Lazios, skuadër që disponon kartonin e serbit, kanë pranuar...

Lexo më shumë

Douglas Costa dhe Juventus firmosin deri me 2022

Juventusi ka konfirmuar sot se ka blerë përfundimisht sulmuesin anësor brazilian, Douglas Costa, nga Bayerni i Mynihut. Klubi bardhezi ka paguar 40 milionë eurot e përcaktuara në marrëveshjen me klubin gjerman, për të bërë të vetin mesfushorin që i bindi...

Lexo më shumë

Roma Nuk Ndalet Në Merkato. Firmos Me Mesfushorin Italian

Roma ka arritur të realizojë edhe goditjen e tretë të merkatos, ndonëse sezoni që lamë pas ka vetëm dy javë që ka përfunduar. Pas Çoriç dhe Marcanoi, verdhekuqtë kanë sjellë në kryeqytet edhe mesfushorin e Atalantës, Bryan Cristante, duke mbyllur...

Lexo më shumë

Hysaj Është Ndër 100 Futbollistët Më Të Shtrenjtë

Performanca e Elseid Hysaj tek Napoli ka bërë që jo vetëm në Itali, por edhe jashtë saj të thuren elozhe në drejtim të lojtarit. Skuadra jugore me Hysajn në mbrojte është më e sigurt dhe në fakt performanca e shkodranit...

Lexo më shumë

Cavani Sërish Te Napoli? Ancelotti E Kërkon

Carlo Ancelotti planifikon një përforcim të madh te skuadra e Napolit. Trajneri i ri i ekipit nga San Paolo planifikon investime në ekip për të kandiduar për titullin e kampionit në Serie A.  Luaj Online Kliko Ketu lottosport.com.al Kurse, “Fichajes.net” raporton se...

Lexo më shumë

Lazio, Milan : André Silva mund të kthehet në marrëveshje !

Siç raportohet nga Metro , Milani është i gatshëm të marrë seriozisht transferimin për Ciro Immobile dhe të plotësojë kërkesën e 60 milionë eurove presidentit të Lazios Claudio Lotito duke futur në marrëveshjen André Silva . Një shkëmbim që mund t'i lejonte klubit të ulte kërkesat financiare Biancocelestit.  

Lexo më shumë

Ancelotti, gati për të nënshkruar për Napoli-n dhe Sarri për Chelsea-n

Sarri ka pasur disa takime me liderët e Chelseat dhe pavarësisht se nuk është opsioni i parë apo i dytë, lojtarët e ekipit anglez e trajtojnë se italiani do të zëvendësojnë bashkatdhetarin e tij në stolin e Stamford Bridge. Aq sa...

Lexo më shumë

Juventus e ardhmja e Khedires jo e sigurt!

Kontrata e mesfushorit të Juventus, Sami Khedira përfundon pas një viti dhe lojtari është shprehur se ka deshirë për të ndërruar kampionat dhe me shumë mundësi do shkojë në Premier League. "Premier Liga më intereson". Kështu Sami Khedira, mesfushori i...

Lexo më shumë

Juventus gati 60 milion € për Moraten.

Rreth 60 milionë euro. Është çmimi që Chelsea, sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, do të kishte vendosur për transferimin e mundshëm të verës për Alvaro Morata. Blutë tashmë kanë identifikuar Edinson Cavani të Paris Saint-Germain, që po largohet nga...

Lexo më shumë

Allergri: Dybala dhe Higuain duhet të na fitojnë kampionatin!

Dybala dhe Higuain do të jenë titullar në ndeshjen kundër Bolonjës. Njoftoi trajneri i Juventus Massimiliano Alegri në një konferenc për shtypin: " Juventusi ka 88 pikë, dhe është më mirë se vitin e shkuar. Dhe kampionati është akoma i...

Lexo më shumë

Juventusi kërkon dy lojtarë nga PSG: Di Maria dhe Meunier

Tuttosport tërheq vëmendjen e Juventus për të tentuar blerjen e Thomas Meunier mbrojtësi i krahut të djathtë të kombëtares Belge, si dhe Angel Di Maria, te dy lojtarë të Paris Saint Germain. I pari ka luajtur vetëm një ndeshje në...

Lexo më shumë

Arsenal vendos çmimin për shitjen e Bellerín këtë verë!

Arsenali është në "biseda të avancuara" me Juventusin për vlerën e mbrojtësit Héctor Bellerín prej 50 milion euro, sipas Cadena SER. Ai e kishte vendosur për t'u bashkuar me klubin e tij të mëparshëm të Barcelonës vitin e kaluar, por u tha...

Lexo më shumë

Balotelli: “Shumë ekipe në Itali më kerkojnë mua”

Mario Balotelli nuk do të kthehet te AC Milan kur ai të mos jetë me kontratë këtë verë, por ka "shumë skuadra" në Serie A duke ndjekur nënshkrimin e tij. Balotelli i tha CalcioMercato-së për planet e tij të verës:...

Lexo më shumë

Calciomercato : Morata, Muriel, Dzeko dhe Belotti janë opsionet që Milan do te transferojë këtë verë

Morata, Muriel, Dzeko dhe Belotti janë opsionet që Milan po konsideron për të përforcuar sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm. Edhe pse, nënshkrimi i një prej këtyre lojtarëve do të detyrojë largimin e Kalinic ose Andre Silva, sipas Calciomercato .  

Lexo më shumë

Juventus, Emre Can ka thënë po, konkurrenca e PSG ka mbaruar

Siç është raportuar nga BBC , Emre Can ka thënë po për Juventusin dhe së shpejti do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Zonjën e Vjetër. Disa detaje mungojnë dhe pastaj gjermani me origjinë turke do të jetë zyrtarisht bianconero. PSG ofroi më shumë, por Juventus ofroi...

Lexo më shumë

Icardi: Nuk e di se ku do të luaj sezoni e ardhshëm.

Ylli i Interit ka hedhur dyshime mbi të ardhmen e tij në klubin italian në një intervistë me Ole. Argjentinasi ishte i lidhur me një sërë klubesh verën e kaluar para se të rinovonte përfundimisht me klubin e Inter Milanit. Duket tani,...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 3123

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Kush mendoni se fiton kapionatin Boteror Rusi 2018

View Results

Loading ... Loading ...

Promo