Dokumentet që kompromentojnë Manchester City

Manchester City dhe Paris SG janë vënë në qendër të vëmendjes së medieve kohët e fundit, pas publikimit të disa dokumenteve që flasin për “driblimin” e bërë nga këto dy klube përballë rregullores së "Fair Play Financiar". Manchester City mësohet...

Lexo më shumë

Klopp kundër Superligës. “Më pëlqen struktura aktuale”

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, ka bërë ironi me idenë e klubeve elitare të Europës që synojnë të krijojnë Super League. Zërat për krijimin e një kampionati të veçantë për të mëdhatë e futbollit europian janë shtuar dhe duket se...

Lexo më shumë

City kryeson i vetëm. Chelsea bën detyrën kundër Crystal Palace

Manchester City luan tenis me Southampton dhe kryeson i vetëm Premier Leaguen angleze pas javës së 11-të. Në Etihad Stadium skuadra e Pep Guardiolës mposhti 6-1 Southampton-in e Mark Hughes duke përfituar nga ndalesa e Liverpool në supersfidën ndaj Arsenal...

Lexo më shumë

Jamie Vardy: “Sot do të luajmë për presidentin tonë”

Pavarësisht gjithçkaje spektakli duhet të vazhdojë. Me zemër të rënduar, Leicester i Puel do të luajë sot në fushën e Cardiff, ndeshje e vlefshme për javën e 11-të të Premier League. Një sfidë kjo që do të luhet pak ditë...

Lexo më shumë

Dëmtohet sërish De Bruyne. Do të mungojë 6 javë

Mesfushori i kombëtares belge të futbollit, Kevin De Bruyne pësoi një tjetër dëmtim të rëndë, që do ta mbajë jashtë fushave për të paktën 6 javë. Në ndeshjen që Manchester City fitoi ndaj Fulhamit në Kupë, pati një përplasje mes...

Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri në La Liga? Real Betis e kërkon

Sipas raportimeve nga mediat britanike, por edhe ato spanjolle, interesimi i Liverpool për blerjen e Iker Muniain ka hapur dyert për largimin e futbollistit zviceran me kombësi shqiptare Xherdan Shaqiri. Referuar të njëjtave burime, sulmuesi Muniain, është subjekt i një...

Lexo më shumë

Dele Alli përjetë me Tottenham? Rinovon deri në vitin 2024

Dele Alli me Tottenham deri në vitin 2024. Mesfushori i përfaqësueses së Anglisë ka vendosur të rinovojë kontratën me klubin londinez, me të cilin do të jetë i lidhur edhe për thuajse 6 vite. Dele Alli, sot 22-vjeç, iu bashkua...

Lexo më shumë

Ramsey drejt Milan. Arsenal kërkon Juan Mata

E ardhmja e Aaron Ramsey mund të jetë në Itali dhe me shumë mundësi te skuadra e Milan. Por kuqezinjtë duhet të tregohen të shpejtë, pasi për 27-vjeçarin interesohen edhe ekipe si Chelsea, Manchester United dhe Everton, të cilët janë...

Lexo më shumë

City nuk njeh kundërshtarë. Mposht minimalisht Tottenham dhe rimerr kreun e renditjes

Java e 10 e Kampionatit anglez të futbollit u mbyll me një sfidë spektakolare të luajtur në stadiumin legjendar “Wembley”, ku Tottenhami vendas priti kampionat në fuqi të Premier Leagues, Manchester City-n. Këta të fundit arritën të marrin një 3-pikësh...

Lexo më shumë

Tragjedia e Leicester. Konfirmohem viktimat e aksidentit

Pronari i klubit anglez të futbollit, Vichai Srivaddhanaprabha, humbi jetën bashkë me 4 persona të tjerë pas rrëzimit të helikopterit në ambientet e jashtme të “King Power Stadium”. Shtypi britanik ka zbuluar identitetin e personave që e shoqëronin në bordin...

Lexo më shumë

Tottenham – M. City. Miqtë janë favoritë por vendasit nuk mposhten lehtë

Tottenham-Manchester City do të jetë supersfida e kësaj jave në kampionatin anglez, ndeshje që do të nisë në mbrëmje në orën 21:00. Pas një fillimi jo krejt të thjeshtë, londinezët kanë hyrë në rrugën e fitoreve dhe gjenden vetëm 2...

Lexo më shumë

Chelsea nuk e ndjen mungesën e Hazard. Skuadra e Sarri tani në vendin e dytë

Ata e nisën lojën duke thirrur emrin e Frank Lampard, por kur ndeshja përfundoi nga goja e tifozëve të Chelsea ishte emri Ross Barkley që shqiptohej. Kishin kaluar më shumë se pesë vite që nga hera e fundit që një...

Lexo më shumë

Manchester i ‘qep’ gojën mesfushorit Paul Pogba

Përkeqësohen raportet mes Manchester United dhe Paul Pogasë. Sikurse raporton “Mirror”, klubi anglez e ka ndalur mesfushorin francez që të flasë për mediat rreth probleme me trajnerin Jose Mourninho dhe dëshirës së tij për t’u larguar nga “Djajtë e Kuq”....

Lexo më shumë

Cantona kundër Mourinho. “United dhe ai nuk mund të bashkëjetojnë”

Me elokuencën që e karakterizon, francezi Eric Cantona nuk nguron të prononcohet kundër Mourinho, duke deklaruar se stili i portugezit nuk është i duhuri për klubin e “Old Trafford” dhe se performanca e “Djajve të Kuq” këtë periudhë po kthehet...

Lexo më shumë

Ramsey përgatitet për tu larguar. “Te Tottenham nuk do të shkoj as për paratë e gjithë Botës”

Aaron Ramsey ende ndihet i habitur me trajtimin që Arsenal i ka bërë, duke e lënë plotësisht në errësirë sa i përket vendimit për t’u tërhequr nga ofrimi rinovimit. Lojtari i kombëtares së Uellsit ka vendosur që të largohet nga...

Lexo më shumë

Mourinho me ‘dhimbje’ koke. David de Gea mund të largohet te Juventus

Jose Mourinho-s po i shtohet frika se David De Gea mund të largohet nga Manchester United për te Juventus, sapo kontrata e tij në “Old Trafford” të mbarojë. Kështu raporton tabloidi britanik, “The Sun”. Portieri spanjoll ka hezituar të nënshkruajë...

Lexo më shumë

Barcelona dhe Juventus garë dyshe për Pogba, por United…

Kush kërkon të ketë në dispozicion shërbimet e Paul Pogba duhet të bëjë gati një ofertë të majme që tejkalon shumën e 100 milionë eurove. Dihet që në garë për mesfushorin janë dy skuadra Barcelona dhe Juventus. Fakti që United...

Lexo më shumë

Granit Xhaka: “Me ardhjen e Torreira në skuadër po luaj në pozicionin tim”

Ardhja Lucas Torreira, për Granit Xhakën ka qenë një nga vendimet më të mira nga Arsenal në këtë merkato verore. Përpara ndeshjes së të enjtes, kundër Sporting, Xhaka është prononcuar për mediat ku është ndalur të flasë për fillimin mbresëlënës...

Lexo më shumë

Rudiger pranë rinovimit të kontratës me Chelsea

Drejtuesit e Chelsea duket se janë bindur nga paraqitjet e mira të mbrojtësit, Antonio Rudiger dhe pritet t’i ofrojnë atij rinovimin e kontratës me pagë të përmirësuar. 25-vjeçari ka ende tre vite në kontratë, por drejtuesit dëshirojnë ta “shpërblejnë” për...

Lexo më shumë

Klopp sërish kundër Nations League. “E pamundur të vazhdohet kështu”

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka shprehur pakënaqësinë e tij për kompeticionin më të ri të UEFA-s, Nations League, duke thënë: “Është njësoj sikur Anthony Joshua të ndeshet çdo dy net”. “Të Kuqtë” kanë patur një numër të madh lojtarësh...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 6123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo