Solari: “Kthesa nuk është meritë vetëm e imja por e të gjithë skuadrës”

Santiago Solari vlerësoi përpjekjet e lojtarëve të tij dhe kritikoi lojën e ashpër, me të cilën Celta iu kundërvu Real Madrid. Trajneri nuk donte të hynte në debatin e vlerësimit të vazhdimësisë së tij të mundshme në stolin e bardhë,...

Lexo më shumë

‘Shkulje’ veshi për Dembele

'Shkulje' veshi për Dembele “Të gjithë profesionistët e Barcelonës duhet të bëjnë një përmirësim të cilësisë dhe të përjetojnë në maksimumin profesionin e tyre. Duhet luftuar në çdo stërvitje dhe të luash aty ku të kërkohet nga trajneri”, deklaroi drejtori...

Lexo më shumë

Perez kërkon Hazard. Ofron 2 futbollistë në shkëmbim

Real Madrid nuk ka ndërmend të fshehë më synimin madhor të merkatos, të sjellë fantazistin belg Eden Hazard në kryeqytetin spanjoll, për t’i besuar vendin e lënë bosh nga Cristiano Ronaldo. Pas një starti sezoni për t’u harruar, Perez e...

Lexo më shumë

Malcom drejt largimit? Barcelona mendon për futbollistin e Chelsea

Paraqitjet e mira të bëra nga Malcom në ndeshjet para sezonale me Barcelona janë harruar tashmë. Lojtari ka vendosur të largohet pasi nuk bën pjesë në planet e Ernesto Valverde, duke qenë se deri tani ka luajtur vetëm 3 ndeshje,...

Lexo më shumë

Edhe pa Messi Barcelona di të fitojë

Barcelona tregohet skuadër e madhe edhe pa Lionel Messi në fushë. Skuadra “blaugrana” zhvilloi një ndeshje të çuditshme në fushën Rayo Vallecano, kur nga avantazhi 0-1 shkoi shumë pranë humbjes 2-1 deri pak minuta para përfundimit të kohës së rregullt,...

Lexo më shumë

Pas deklaratës së Suarez, Barcelona shqyrton opsionet për ta zëvendësuar

Luis Suarez është një element i domosdoshëm në lojën e Barcelonës. Sulmuesi uruguaian vendos shpesh ndeshjet për skuadrën e katalanasve, e rasti më i fundit ishte trigolëshi i tij në “El Clasico” ndaj Real Madrid, që Barcelona e fitoi thellë...

Lexo më shumë

Luis Suarez: “Barcelona duhet të mendojë për të ardhmen”

Barcelona ka nevojë për një numër 9. Asgjë e pazakontë në këtë pohim, sigurisht nëse nuk do ta kishte deklaruar qendërsulmuesi aktual i “blaugranave”, Luis Suarez. I intervistuar nga mediat e e vendlindjes, Uruguai, sulmuesi i lindur në vitin 1987...

Lexo më shumë

Messi rifillon stërvitjen por rikthimi është ende larg

Vetëm 11 ditë pasi u dëmtua në bërrylin e djathtë, gjatë ndeshjes përballë Sevillas në kampionatin spanjoll, Lionel Messi ka rinisur stërvitjen me ekipin e Barcelonës. Pavarësisht se ka filluar vrapin dhe punën me topin, argjentinasi pritet të mungojë edhe...

Lexo më shumë

Sulmon Griezmann: “Meritoj të fitoj Topin e Artë”

Duhet edhe pak kohë për dorëzimin e trofeut më prestigjioz individual në botën e futbollit. Në garën për Topin e Artë duhen pritur edhe disa javë, por ndërkohë dikush si Antoine Griezmann, vazhdon betejën personale ndaj atyre që nuk vendosin...

Lexo më shumë

U ble me bujë nga Barcelona, tani kërkon largimin sa më shpejt

Malcolm Oliveira ende nuk hyn në planet e Ernesto Valverde, megjithëse gjithçka tregon se do të luajë në Kupë kundër Cultural Leonese sot. Sulmuesi brazilian, i ardhur këtë verë nga Bordeaux në këmbim të 41 milionë eurove, por që deri...

Lexo më shumë

Kur të telefonon ‘Fenomeni’ nuk mund të refuzosh

“Alo, jam Ronaldo, të kam parë duke luajtur, më pëlqen shumë dhe të dua te Valladolid”. Ronaldo është ai i vërteti, “Fenomeni”, që sot është pronar i Valladolid, skuadra që ndodhet në vendin e gjashtë në La Liga. Ndërsa Stiven...

Lexo më shumë

Laudrup i thotë jo Real Madrid. Tani synohet rikthimi i Mourinho

Real Madrid njoftoi largimin e trajnerit Julen Lopetegui, pas një sërë rezultatesh negative dhe emërimin përkohësisht në atë pozicion, të ish mesfushorit argjentinas, Santioago Solari, i cili deri dje ka mbajtur postin e trajnerit të Real Madrid Castilla. Plani i...

Lexo më shumë

Real Madrid në kërkim të një trajneri. Nuk është Conte kandidati kryesor por argjentinasi…

Ardhja e Santiago Solari në krye të stolit të Real Madrid nuk e ka qetësuar situatën në kampin e “Los Blancos”, të cilët mesa duket vijojnë kërkimet për një trajner që do t’u rikthejë në lavdinë e dikurshme. Madrilenët duan...

Lexo më shumë

Shkarkohet Lopetegui. Skuadra i besohet Santiago Solari

Julen Lopetegui nuk është më trajner i Realit të Madridit, ndërsa lajmi për shkarkimin e tij është dhënë nag vetë klubi kryeqytetas nëpërmjet një komunikate zyrtare, që njofton ndërprerjen e bashkëpunimit mes palëve. Gjithsesi, lajmi më i bujshëm i mbrëmjes...

Lexo më shumë

Ja kush janë goleadat e Barca kundër Real Madrid në këtë shekull

Me fitoren 5-1 të Barcelonës kundër Real Madrid, në javën e dhjetë të La Liga, këtë sezon, tashmë ka shkuar në shtatë numri i goleadave të regjistruara nga katalanasit ndaj “Los Blancos”, deri më tani, në këtë shekull. Rezultati i...

Lexo më shumë

Jordi Alba: “Mposhtëm Real, njësoj si të ishte fitorja e Champions League

“El Clasico është ndeshje e veçantë për të gjithë katalanasit dhe unë kam qenë këtu që në moshë të vogël”, ka thënë Alba. “Nuk është po aq e rëndësishme sa fitorja e Champions League, por unë kam patur të njëjtën...

Lexo më shumë

Barca funksionon edhe pa Messi. Real ka humbur busullën

Një manita për të fundosur Real Madrid dhe për t’i treguar botës se Barcelona funksionon edhe pa Messi, ndryshe nga Real Madrid që pa Cristiano Ronaldo nuk është më e njëjta skuadër dhe i mungon një lider si portugezi në...

Lexo më shumë

Real Madrid gjen zëvendësuesin e Casemiro?

Real Madrid kërkon forca të freskëta në mesfushë. Mësohet se një përfaqësues i klubit spanjoll ka udhëtuar në Argjentinë ku ka patur bisedime me Boca Juniors për kolumbianin Wilmar Barrios, i konsideruar si një luftëtar në qendër të mesfushës. Ai...

Lexo më shumë

Dueli Ronaldo – Messi. Ja pse portugezi është superior

Asnjëherë nuk ka për t’u mbyllur debati për të zgjedhur se cili mes Cristiano Ronaldo-s dhe Lionel Messi-t është më i zoti në fushë. Ka shuam argumente dhe kundërargumente për secilin e ajo që është e sigurt, është se debati...

Lexo më shumë

Për stolin e Real nuk është vetëm Conte kandidat. Është dhe argjentinasi

Te Real Madrid nuk ka qetësi. Julen Lopetegui duhet që të bëjë ende shumë punë që të mund të rikthejë qetësinë në klub, me skuadrën që po vuan të arrijë rezultatet pozitive. Drejtuesit e “galaktikëve” gjithsesi po shikojnë alternativat në...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 5123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo