Perez ‘harron’ CR7: “Kampionë të mëdhenj do të vinë në skuadër”

Me rastin e prezantimit të blerjes më të re Alvaro Odriozola, presidenti i Real Madrid, Florentino Perez ka siguruar të gjithë tifozët të qëndrojë të qetë pasi Cristiano Ronaldo i cili u largua nga Los Blancos pas plot 9 vitesh...

Lexo më shumë

Milan synon Higuain ose Morata

Milan thuhet se është në Londër për të negociuar rreth sulmuesit të Chelsea, Alvaro Morata, por gjithashtu janë në kontakt me përfaqësuesit e Gonzalo Higuain. Marco Fassone dhe drejtori sportiv Massimiliano Mirabelli janë në kryeqytetin e Britanisë së Madhe, ku...

Lexo më shumë

Shpallet formacioni më i mirë i Botërorit (Fotogaleri)

Botërori sapo ka përfunduar dhe Franca është shpallur me meritë kampione e Botës. Harry Kane është shpallur golashënuesi më i mirë i Rusi 2018 me 6 golat e shënuar. Thibaut Courtois është shpallur portieri më i mirë. Luka Modric  futbollisti...

Lexo më shumë

Lajm i keq për Real Madrid. Vështirësi për të gjetur pasuesin e CR7

Pas Botërorit fantastik që zhvilloi dhe sidomos pas golit në finale duke u bërë lojtari i dytë pas të madhit Pelle që realizon në një finale të Kupës së Botës pa mbushur ende 20-vjeç, Kylian Mbappe nuk duhet të mendojë...

Lexo më shumë

Gati dy blerjet e reja. Perez premton një Real Madrid më të fortë pas largimit të Ronaldo.

Largimi i Cristiano Ronaldos ishte natyrisht një lajm i hidhur për tifozërinë madrilene, por Florentino Perez është gati të bëjë një merkato spektakolare, për të bërë që portugezi të harrohet. Kështu mediat spanjolle kanë raportuar se numri një i madrilenëve...

Lexo më shumë

Inter dhe Di Maria. Gjithçka në dorë të PSG

Pavarësisht se ka afruar disa lojtarë deri tani, Interi vijon të jetë aktiv në merkato, për të ndërtuar përforcuar më shumë skuadrën, në prag të sezonit që pritet të jetë shumë impenjativ. “Po punojmë për të ndërtuar një grup me...

Lexo më shumë

Shaqiri kërkon transferimin te finalistët e Champions League

Xherdan Shaqiri dëshiron vetëm Liverpool. Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për përfaqësuesen e Zvicrës do të ndërrojë skuadër këtë verë pas rrëzimit të Stoke City në Championship.   Në ishull janë disa klubet që interesohen për ish lojtarin e...

Lexo më shumë

Balotelli qëndron në Francë. Gjen akordin me skuadrër të re

Mario Balotelli mbetet në Francë. Sulmuesi italian, sikurse pritej, ka vendosur t’i bashkohet Olimpique Marseille, pas një eksperiencë dyvjeçare te Nice. Kanë mbetur për t’u përcaktuar vetëm disa detaje të vogla, por që nuk e vënë në dyshim nënshkrimin e...

Lexo më shumë

Neymar ky aktor i madh. Në 4 ndeshje ka qëndruar 14 minuta në tokë

Neymar është në qendër të kritikave pasi shumë shpesh ka simuluar në këtë Kampionat Botëror. RTS Sports ka zbuluar se sulmuesi brazilian ka qëndruar pothuajse 14 minuta (13 minuta dhe 50 sekonda) në katër ndeshjet e zhvilluar të Brazilit deri...

Lexo më shumë

Jose Mourinho kërkon Shaqirin te Manchester United

Xherdan Shaqiri mund të vihet nën urdhrat e Jose Mourinhos sezonin e ardhshëm. Futbollisti me origjinë nga Kosova, që përfaqëson Zvicrën, pritet të marrë një ofertë nga “Djajtë e Kuq”, që sipas raportimeve të “The Sun” janë gati të paguajnë...

Lexo më shumë

Vëllezër por që kanë luajtur ose luajnë për kombëtare të ndryshme (Foto)

Nga vëllezërit Xhaka te vëllezërit Pogba. Nga Boateng te Alcantara. Vëllezër por që luajnë për kombëtare të ndryshme. Disa kanë qenë dhe kundërshtarë në fushë

Lexo më shumë

Messi dhe Ronaldo jashtë Botërorit. Kush do ta fitojë Topin e Artë

Cristiano Ronaldo që lë Rusinë, syze të errëta, fytyrë që shpreh pak dhe mungesë dëshire për të komunikuar me gazetarët , akoma më shumë trishtim shpreh fytyra e Lionel Messit teksa zbarkon në aeroportin e Barcelonës, çantat në krahë dhe...

Lexo më shumë

Juventus dhe Cristiano Ronaldo??? Në Torino kanë gati 100 milionë

Mediat italiane raportojnë sot se Juventus është duke lëvizur seriozisht për të transferuar Cristiano Ronaldon në Torino. Agnelli dhe Marotta janë të bindur se për të triumfuar në Europë, kanë nevojë për një kampion si portugezi në skuadër dhe për...

Lexo më shumë

Brazil rekordesh. Skuadra qe ka shënuar më shumë në Kupat e Botës

Me fitoren ndaj Meksikës Brazili jo vetëm që u kualifikua për në çerekfinalet e Kupës së Botës për të 7-tën herë radhazi por në të njëjtën kohë vendosi edhe një rekord historik. Me 2 golat e realizuar ndaj përfaqësues Tricolor...

Lexo më shumë

Merr fund ‘çështja’ Griezmann. Francezi rinovon me Atletico

3 zyrtarizime në një ditë për Atleticon e Madridit. Në orët e vona të së hënës, Los Colchoneros zyrtarizuan kontratat e reja për sulmuesin Antoine Griezmann, mbrojtësin Lucas Hernandez ndërsa hodhi firmën për Atleticon e Madridit edhe Thomas Lemar i...

Lexo më shumë

Sampaoli: “Argjentina ime është gati. Messi do të argëtohet”

E shtuna do të jetë dita e debutimit të Argjentinës në Botëror. Lionel Messi me shokë do të sfidojnë një prej skuadrave surprizë të këtij kompeticioni, Islandën që ka i ka habitur të gjithë me paraqitjet e saj në Euro...

Lexo më shumë

Rekordet e ndeshjes Rusi – Arabi Saudite

Ndeshja ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite që hapi Botërorin 2018 dhuroi disa rekorde, krahasuar me ndeshjet e edicioneve të mëparshme të turneut. Rusia fitoi 5-0 duke vendosur edhe disa primate. Nisur nga numri i golave të realizuar, duke kaluar rekordin...

Lexo më shumë

Spektakël i garantuar sot në sfidën Portugali – Spanjë

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës pritet të vendosë se cila nga këto...

Lexo më shumë

Vetëm 1 Ditë përpara startit të Rusi 2018, Spanja Emëron Trajner Legjendën e Real Madrid

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julen Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit të përfaqësueses iberike në “Rusi 2018”. Hierro mbante detyrën...

Lexo më shumë

Robert Lewandowski. Një ‘rrezik’ Për ‘Këpucën e Artë’

Robert Lewandowski konfirmohet si nga sulmuesit favoritë për të fituar Këpucën e Artë në Botërorin Rusi 2018-të edhe pse gjithçka do të varet nga ecuria e Polonisë në këtë kompeticion. Skuadra e Adam Nawalka tregoi një formë shumë të mirë...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 33123...102030...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Kush mendoni se fiton kapionatin Boteror Rusi 2018

View Results

Loading ... Loading ...

Promo