Zyrtare: Kovac trajneri i ri i Bayern Munich

13 Prill, 2018 432 Pa Komente

Bayern Munich kanë zgjedhur Niko Kovaçin si pasuesin e Jupp Heynckes kur ky sezon përfundon, klubi konfirmoi këtë pasdite.

Kovac, i cili aktualisht është me Eintracht Frankfurt, kaloi dy sezone në Bayern si një lojtar dhe tani është vendosur për një kthim në klub. Ai do të nënshkruajë një kontratë tre-vjeçare në München.

Menaxheri kroat ka qenë i lidhur me pozicioni si drejtues i Bajerit për një kohë të gjatë dhe kjo do të thotë që Jupp Heynckes do të tërhiqet – përsëri – në fund të sezonit.