Zidane: “Unë nuk jam kundër James”

25 Prill, 2018 231 Pa Komente

Menaxheri i Real Madrid e ka pastruar ajrin në marrëdhëniet e tij me lojtarin, James Rodriguez.

Vërejtjet erdhën vetëm një ditë para se Galacticos të përballet me Bayern Munichun e Rodriguez në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve të mërkurën. Francezi foli për motivet e mundshme të Rodriguez kur doli kundër klubit që aktualisht është duke u huazuar dhe vlerësoi aftësinë e kolumbianit.

“James do të jetë i motivuar pasi ai është një futbollist dhe do të dëshirojë të bëjë mirë. Kushdo që mendon se jam kundër James është i gabuar, ai është një lojtar i mirë dhe do ta tregojë atë me siguri.