Wenger: Mkhitarian mund të kthehet në dy javë.

13 Prill, 2018 301 Pa Komente

Arsenali kualifikohet për gjysmëfinale të Ligës së Evropës pas rrahjes së CSKA Moskës me 3-6 në total. Ndoshta Henrikh Mkhitaryan mund të kthehet në kohë për t’u bashkuar me ekipin për një biletë të Ligës së Kampioneve, zbuloi Wenger.

“Po, është një tendosje e ligamentit dhe ai duhet të jetë jashtë për dy javë të tjera,” tha Wenger në shtypin e post-ndeshjes. “Mos u shqetësoni shumë. Ne kemi staf të mirë mjekësor dhe ai është shumë serioz në rehabilitimin e tij ‘.

Ndonëse Gunners përparuan në gjysmëfinale, performanca e tyre dje nuk ishte aspak mbresëlënëse: “Ju mund të shihni që keni një ndryshim të madh pas ndeshjes së parë është e vështirë të paraqitemi në të njëjtën mënyrë pasi Mikhitarian pati një rol kyç në ndeshjen e parë dhe mungesa e tij u ndie në fushë  ‘.

“Unë e përgëzova atë Goncharenko, sepse e ndjeva që në dy ndeshje, ata luajtën mirë. Sidomos sonte, ata e bënë zemrën time të rrihte shumë më shpejt se sa prisja. I uroi atij fat të mirë edhe për pjesën tjetër të sezonit “, shtoi shefi i Arsenalit.