UEFA hap dosjen për Buffon

11 Maj, 2018 231 Pa Komente

UEFA vendosi që të hapë procedura disiplinore për portierin e Juventusit Gianluigi Buffon ,

pasi u përjashtua me karton të kuq në çerekfinale kundër Real Madrid (1-3),

pasi protestoi ndaj arbitri  vendim për të sinjalizuar një penallti kundër e ekipit të tij të 11 prillit të kaluar.

 Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës UEFA do të studiojë procedurën për Buffon,

për të cilat përgjegjësia për shkeljen e rregullave disiplinore për kartonin e kuq që çoi në eleminimin e tyre dhe për shkelje të parimeve të përgjithshme të sjelljes.