shorti-liga-e-kampioneve-470x265

Short i komplikuar për Kukësin, vendoset përballë kampionëve të Moldavisë

19 Qershor, 2017 538 Pa Komente

shorti-liga-e-kampioneve-470x265

Është duke u hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së parë dhe të dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve.

Turi i parë kualifikues

Vikingur (Ishujt Faroe) – Trepça ’89 (Kosovë)

Hibernians (Maltë) – FCI Talin (Estoni)

Alashkert (Armeni) – Santa Koloma (Andorrë)

Nju Seints (Uells) – Europa (Gjibraltar)

Linfilld (Irlandë e Veriut) – SP La Fiorita (San Marino)

Turi i dytë kualifikues

Salzburg (Austri) – Zalgiris Vilnius (Lituani)

Ludogorets (Bullgari) – Hibernians (Maltë) / FCI Talin (Estoni)

APOEL (Qipro) – Dudëlanzh (Luksemburg)

Karabag (Azerbajxhan) – Samtredia (Gjeorgji)

Partizan Beograd (Serbi) – Buduçnost Podgoroca (Mal i Zi)

Sherif Tiraspol (Moldavi) – Kukësi (Shqipëri)

Astana (Kazakistan) – Spartaks Jurmala (Letoni)

BATE Borisov (Bjellorusi) – Alashkert (Armeni) / Santa Koloma (Andorrë)

Zilina (Sllovaki) – Kopenhagë (Danimarkë)

FH Hafnarfjordur (Islandë) – Vikingur (Ishujt Faroe) / Trepça ’89 (Kosovë)