Sarri drejt Chelsea , me vete edhe Gonzalo Higuain !

14 Maj, 2018 179 Pa Komente

Sipas Tuttosport, Maurizio Sarri do të jetë traineri i ri i Chelsea dhe ai do nënshkrimin e sulmuesit argjentinas Gonzalo Higuain.

 Trajneri italian mori më të mirën të Higuian, i cili atë vit nën Sarri shënoi 36 gola në 35 ndeshje.

Sarri ka ofertën e Standford Bridge në tryezë dhe nëse ai pranon Higuain do të bëhet prioritet për Roman Abramovich.