Rudiger pranë rinovimit të kontratës me Chelsea

24 Tetor, 2018 165 Pa Komente

Drejtuesit e Chelsea duket se janë bindur nga paraqitjet e mira të mbrojtësit, Antonio Rudiger dhe pritet t’i ofrojnë atij rinovimin e kontratës me pagë të përmirësuar. 25-vjeçari ka ende tre vite në kontratë, por drejtuesit dëshirojnë ta “shpërblejnë” për paraqitjet pozitive të tij në këtë fillim sezoni.

Me mbërritjen e Maurizio Sarrit në Londër, Rudiger është bërë një nga lojtarët më të rëndësishëm të mbrojtjes së Bluve, dhe së bashku me David Luiz, kanë formuar një dyshe thuajse perfekte në repartin e prapavijës.