Roma vs Liverpool: Përmbledhje dhe Parshikim.

1 Maj, 2018 240 Pa Komente

Liverpool arriti të merrte një rezultat pozitiv në ndeshjen e javes së kaluar të gjysmë-finales së parë të Champions League ku mundi Romen 5-2. Liverpool shfaqi një dominim të plotë të ndeshjes por Roma arriti te gjente dy gola në pjesën e dytë duke ngushtuar diferenën.

Mundesitë për kulaifikim për Romën janë të pakta por me një rezultat të ngjashem me ate që gjentën kundër Barcelones ata sigurojnë nje kualifikim historik për në finalen e Champions League gjithashtu duhet të sigurohen që mos të pësojnë asnje gole pasi bëhet i pamundur kualifikimi për ta.

Roma vs Liverpool: Në garë të barabartë

Liverpooli ka një rekord kokë më kokë prej 3 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje nga 6 takime me AS Roma.

Ata janë të pamposhtur në dy vizita në Romë me barazim dhe fitore dhe nuk kanë pësuar gola në asnjë nga dy ndeshjet.

Fitorja 5-2 në Anfield javën e kaluar është takimi i tyre i parë që pa më shumë se 2 gola.

Roma vs Liverpool: Parashikimi

Ne duhet të presim që Romët të reagojnë në të njëjtën mënyrë si ata bënë me Barcelonën në çerekfinale. Mbrojtja e Liverpulit nuk është më e mira në botë, prandaj lojtaret e Romes kanë një shans për t’u afruar më shumë dhe për të ngushtuar diferencen.

Ndryshe nga kundërshtarët e tyre të mëparshëm, Liverpool paraqet kërcënim të madh për mbrojtjen e Romës. Pra, është pothuajse e pamundur për të mbajtur lojtarët si Salah, Mane dhe Firmino larg nga porta.

Roma vs Liverpool: Këshillë për Bastet

Rezulat final, Fiton Roma (Koef. 2.55 )

Shënohen më shumë se tre gola (Koef. 1.32 )