Real Madrid vs Bayern Munich: Përmbledhje dhe Parshikim.

1 Maj, 2018 411 Pa Komente

Real Madrid fitoi ndeshjen e parë kundër Bayernit me një 2-1 të ngjashme me atë që ndodhi në përplasjen e tyre gjatë sezonit të kaluar.

Gjermanët morën udhëheqjen në Mynih si vitin e kaluar dhe pastaj vazhduan të humbnin një numër shansesh. Por Reali ishte mjaft i zgjuar për të përdorur shanse të kufizuara për ta kthyer atë. Dallimi i vetëm është se ishte Ronaldo vitin e kaluar, këtë herë ishin golat e Marcelo dhe Asensio.

Mund të themi se ndeshja është ende e hapur duke parë performancen e mirë të Bayernit në ndeshjen e kaluar. Gjithashtu edhe Juventusi tregoi se Reali i Madridit mund të poshtet në shtëpinë e vetë në qoftese Bayern arrin një performancë të ngjashme me atë të ndeshjes së kaluar ose me atë të Juventus në Bernabeu.

Real Madrid vs Bayern Munich: Në garë të barabartë

Madridi shënoi përpara në takimet e javës së kaluar kundër Bayernit me 12 fitore, 2 barazime kundër 11 humbjeve.

Real ka fituar tani 5 nga 6 takimet e fundit me Bayernin, duke humbur në 1 që është takimi i tyre i fundit në Bernabeu.

Real Madrid vs Bayern MunichParashikimi

Los Blancos kanë krijuar një avantazh në shtëpinë e Bayernit por në qoftëse Gjermanet dalin në lojen e tyre sulmuese Reali do ta ketë të veshtirë kualifikimin pavarsisht avantazhit qe kanë.

Megjithatë, unë nuk do të vendos bast për rezultatin me kohë të plotë për këtë ndeshje pasi që unë kam pak besim në aftësitë mbrojtëse të Real Madrid dhe besoj në kërcënimin sulmues te Bayernit.

Real Madrid vs Bayern Munich: Këshillë për Bastet

Te dyja ekipet shënojne dhe nuk do të ndahen në barazim (G-G 3+ koef. 1.32)

Ka më shume gola në pjese të dytë.