RAI: Juventus & Cavani arrijnë akord për transferimin e lojtarit.

17 Prill, 2018 306 Pa Komente

Edinson Cavani ka shënuar gola për argëtim në Ligue 1 këtë sezon, por sulmuesi i PSG mund të jetë në lëvizje në dritaren e transferimit të verës.

RAI Sport pretendojnë se përfaqësuesit e Juventusit dhe Cavani kanë biseduar dhe se kanë arritur një marrëveshje për një lëvizje për sulmuesin.

E vetmja gjë që ka mbetur në rrugën e një lëvizjeje për Uruguajin në Torino është klubi i tij, pasi PSG dhe Juventusi ende duhet të hapin bisedime për të rënë dakord për një marrëveshje përpara.