PSG i premton Tuchel se nuk do t’i shesë Neymar !!

14 Maj, 2018 178 Pa Komente

PSG së shpejti do të shpallë emrin e trajnerit të saj të ri, edhe pse më shumë për të mbajtur pezull sepse i zgjedhuri është Tuchel gjerman . Në fakt, siç është raportuar nga gazeta gjermane Süddeutsche Zeitung, Tuchel ka qenë këtë fundjavë në Paris, ku ai ka është takuar me Neymar.

Tuchel, i cili do të nënshkruajë për dy sezone, do të kishte marrë miratimin e PSG për të mos shitur Neymar me të cilin trajneri foli për të ardhmen e ekipit. Në ditët e ardhshme, Tuchel do të takohet me pronarët e ekipit për të marrë vendime për sezonin e ardhshëm. Tekniku planifikon të qëndrojë vetëm disa ditë në Paris dhe pastaj të shkojë në një institut të specializuar në Belgjikë për të bërë një kurs intensiv francez, shpjegon Süddeutsche Zeitung