PSG bëhen kampionë të Francës.

16 Prill, 2018 233 Pa Komente

Paris Saint-Germain janë bërë fituesit e Ligës 1 2017/2018, pasi shkatërroi AS Monako në Parc des Princes (7-1).

Parisianët kanë dominuar futbollin francez në dekadën e fundit, pasi fitojnë titullin e pestë të Ligës 1 në gjashtë vjet.

Dhe çfarë mënyre për ta bërë këtë, duke fituar një fitore të fortë shtatë gola mbi një nga konkurrentët e tyre të drejtpërdrejtë për titullin.