Përcaktohen gjyqtarët e derbit Tirana – Partizani

28 Shtator, 2018 282 Pa Komente

Drejtimi i një ndeshjeje e madhe kërkon përveçse cilësi dhe integritet edhe një përvojë të gjatë. Për derbin e kryeqytetit, Tirana-Partizani, që rikthehet thuajse pas një viti e gjysmë, Federata Shqiptare e Futbollit ka qenë e detyruar të përzgjedhë një treshe gjyqtarësh ndër më të mirët në qarkullim.

Mësohet se në “Selman Stërmasi” do të vendosë drejtësi kryesori i kolegjiumit të Elbasanit, Enea Jorgji, ndërsa ndihmës së tij do të jenë Rejdi Avdo dhe Ermal Barushi.

Të gjithë këta arbitra jnë shumë të njohur në futbollin shqiptar si dhe kanë marrë stemën e FIFA-s.

Për herë të fundit Enea Jorgji ka drejtuar një përballje Tirana-Partizani në shtator të 2016, takim që u luajt në “Elbasan Arena” dhe u mbyll në barazim 0-0.

Luaj online ne Lottosport  www.lottosport.com.al

#LottosportMobile #LuajMeNe #LuajOnline #NePaguajmeNeCast