Partizani – Kukësi , Luhet vetëm për Fitore !

19 Shkurt, 2018 380 Pa Komente

Thuajse çdo javë hasemi me togfjalëshin “ndeshja e sezonit”, apo “fitorja është e vetmja mundësi”. Në fakt, këto shprehje vlejnë më shumë se kurrë sot. Partizani dhe Kukësi do të përplasin brirët sot, prej orës 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”. Të kuqtë kanë mundësinë më të mirë për të bërë njerëzit të besojnë se mund të konkurrojnë në kampionat, ndërsa kampionët kërkojnë të tregojnë se nuk e kanë më kot petkun e kësaj fjale. Një fakt i mirë i ndeshjes është edhe rikthimi i tifo-grupit “Ultras Guerrils”, ata do t’i japin një shije tjetër kësaj sfide. Pa harruar tifozerinë kuksiane. Kuksianet kanë treguar se nuk mungojnë në ndeshjet që ekipi i tyre luan në Tiranë. Të shpresojmë të jetë një atmosferë e zjarrtë.