Nga Spanja: Arsenali sfidon Chelsean për Luis Enrique

13 Shkurt, 2018 100 Pa Komente

Sipas “Mundo Deportivo” për “Lucho” do të jete ne gare edhe Arsenal, të cilët po vlerësojnë pozitën e Wenger, të lidhur me klubin deri në qershor 2019

Ardhja e Luis Enrique në Premier League tani duket e mundur, por  nuk mund të jetë Chelsea destinacioni në qershor e ish teknikut te Barcelonës Romës dhe: sipas “Mundo Deportivo”,  “Lucho” Ne gare do të jet edhe  Arsenal, i cili është duke vlerësuar pozitën e Arsene Wenger, të lidhur me Gunners deri në qershor të vitit 2019. Për momentin, Roman Abramovich ka dhënë urdhra për krahun e tij të djathtë, Marina Granovskaia, për të ruajtur Antonio Conte deri në fund të sezonit. Skenari mund të jetë i ndryshëm në qershor, kur edhe Arsenali mund të fillojë sulmin ndaj Luis Enrique.