‘Neymar të kthehet nga dëmtimi në 2 deri 3 javë’

31 Mars, 2018 421 Pa Komente

Paris Saint-Germain dhe Brazili përpara Neymar do të kthehet nga lëndimi “në dy deri në tre javë”, tha menaxheri i tij Unai Emery të premten.

Neymar, i cili është vendimtar për shpresat e Brazilit në Kupën Botërore që fillon në Rusi më 14 qershor, pësoi një metatarsal të thyer më 25 shkurt kundër Marseille dhe u kthye në Brazil për trajtim. Ai humbi humbjen e dytë të klubit të tij në Real Madrid më 6 mars, i cili çoi PSG jashtë Ligës së Kampionëve.

Mjeku i ekipit kombëtar të Brazilit, Rodrigo Lasmar, bëri një operacion më 3 mars dhe më pas vlerësoi se Neymar do të dilte për ‘dy e gjysmë deri në tre muaj’.

Por Emery, duke folur në Bordo, ku PSG përballet me Monacon të shtunën në finalen e Kupës së Ligës Franceze, tha: “Kam biseduar me të këtë javë, ai është mirë, i relaksuar. Ne folëm për përfundimin. Ai do ta ndjekë lojën ‘.