Ne ishim ekipi më i mirë

2 Maj, 2018 232 Pa Komente

Në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, pas humbjes së përgjithshme të Bayern 4-3 ndaj Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, Jupp Heynckes këmbënguli se ekipi i tij ishte i shkëlqyeshëm, pavarësisht rezultatit.

Bajerni i Mynihut ishte viktimë e një gabimi të pafat nga Sven Ulreich, i cili i pa ata të shkojnë 2-1 vetëm pas gjysmë ore. Ata ishin në frontin sulmues shpesh dhe herët, por përfundimisht u afruan dhe nuk shënuan dot. Menaxheri i tyre kishte për të thënë dicka për këtë:

“Për të dy ndeshjet, ne kemi qenë në mënyrë të qartë ekipi më i mirë, por nuk kemi mundur të arrijmë në finale. Ne dominuam, Navas ishte spektakolar, veçanërisht në fund”.