Mbappe:’PSG-së i nevojitet Kante’

3 Maj, 2018 306 Pa Komente

Në një intervistë të kohëve të fundit me BeIn Sports, superstari i ri francez sinjalizoi shokun e tij ndërkombëtar si lojtari që ai do të donte më shumë t’i bashkohej klubit të tij, PSG.

“Kante, është një mesfushor teknik shumë i aftë dhe kryen detyra fantastike në mesfushë”, tha Mbappe, i cili gjithashtu vuri në dukje përfitimin e një lojtari tjetër francez në anën e Parisit.

“Unë mendoj se ai është një lojtar i cili do t’i përshtatet ekipit tonë në mënyrë të përkryer. Ai është francez dhe do të kthehet në vendin e tij, do të ishte mirë për sa i përket atraktivitetit të ligës sonë. Do të jetë një kënaqësi për të parë atë përsëri në ligën tonë. “

Kante ka shkëlqyer qëkur arriti në Premier Ligë me Leicester City, ku fitoi ligën, përpara se të bashkohej me Chelsea dhe të fitonte titullin e dytë të radhës.