‘Lewandowski do të qëndrojë dhe do të thyej rekordin tim’

31 Mars, 2018 335 Pa Komente

Trajneri i Bayern Munichut Jupp Heynckes parashikon se sulmuesi polak do të qëndrojë në Bayern Munich për një kohë, pavarësisht interesit të Real Madridit.

Heynckes pret që Robert Lewandowski të qëndrojë në klub për aq kohë sa të lëvizë mbi të në listat e gol-shënuesve ​​të Bundesligës.

Lewandowski vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje në Real Madrid në fund të sezonit, pavarësisht kryetarit të Bayernit Karl-Heinz Rummenigge duke këmbëngulur se sulmuesi nuk është në shitje.

Heynckes ka hedhur poshtë bisedën e transferimit si spekulime dhe ka informuar se ylli i Polonisë, i cili ka 174 gola në listën e gol-shënuesve të Gjermanisë, për të lëvizur përtej listës së tij prej 220 në stezonet e ardhshme. “Unë e di se mediat spanjolle kanë spekuluar shumë “, tha ai në një konferencë shtypi.

‘Supozoj se Lewandowski do të thyejë rekordin e gol-shënuesve të Bundesligës në dy apo tre vitet e ardhshme’.