‘La Liga më e lehtë se Ligue 1’

4 Prill, 2018 303 Pa Komente

Ka shumë debate në lidhje me cilësinë e ligës franceze, por sipas Ronaldinhos është më e vështirë të luhet në Francë sesa në Spanjë.

“Ligue 1 ishte me të vërtetë fizik, shumë afrikanë, ndërsa La Liga ishte më teknike”, tha ish-lojtari i Barcelonës dhe PSG për ESPN.

“Pra, kur mbërrita në Spanjë, mendova se këta njerëz janë të dobët, unë do të rritem këtu”.