‘Kepucën e artë? Unë dua vetëm Champions League!

16 Prill, 2018 164 Pa Komente

Ylli i Liverpool Mohamed Salah është i dëshpëruar për të fituar Ligën e Kampionëve, duke thënë se është fokusi i tij përpara çmimeve individuale.

Egjiptian ndërkombëtar është në rrugë të mbarë për të fituar Kepucën e Artë të Premier-ligës, ndërsa ai ka ndihmuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve Liverpool-in.

“Është një ndjenjë e mirë, sigurisht që është një ndjenjë e mirë, por në fund unë jam i lumtur për të shënuar dhe ndihmuar ekipin”, tha ai për gazetat e Mbretërisë së Bashkuar.

“Nëse kisha një zgjedhje mes Ligës së Kampionëve dhe Këpucës së Artë, atëherë sigurisht që do të ishte Liga e Kampionëve, pa dyshim Ligën e Kampionëve”.

“Për të fituar Ligën e Kampionëve është nder i madh për të gjithë. Nuk më intereson pjesa tjetër”.