Juventus gati 60 milion € për Moraten.

7 Maj, 2018 182 Pa Komente

Rreth 60 milionë euro. Është çmimi që Chelsea, sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, do të kishte vendosur për transferimin e mundshëm të verës për Alvaro Morata. Blutë tashmë kanë identifikuar Edinson Cavani të Paris Saint-Germain, që po largohet nga klubi Francez: shifra ‘shmanget’ nga Juventusi me një huazim të shtrenjtë dhe të rëndësishme prej një apo dy vjetësh me të drejt blerjeje në fundt të sezonit të dytë. Ndërkohë, Morata dëshiron të kthehet në Torino.