Hazard: ‘Unë nuk jam në nivelin e CR7 & Messi’

16 Prill, 2018 219 Pa Komente

Sulmuesi i Chelseat Eden Hazard këmbëngul se nuk mund të konsiderohet në të njëjtin nivel me dy më të mirët në botë – Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi.

Në të vërtetë, Hazard thotë se nuk është një ambicie për të arritur nivelin e yllit të Real Madridit, Ronaldos dhe Messit të Barcelonës.

Ai i shpjegoi SFR Sport: “Unë tashmë i jam përgjigjur shumë herë, mendoj se nuk jam në nivelin e tyre, ata shënojnë dhe bëjnë dallimin çdo fundjavë, jo unë. Ende mungon rregullsia që e bën dallimin në nivelin më të lartë dhe në ndeshjet e mëdha “.

“Unë përpiqem të punoj, janë gazetarët që më krahasojnë me ta, por unë jam unë, po përpiqem të jem Eden Hazard, siç kam bërë për 10 vjet”.