Dieta e madhe prej 5.000 kalori e Anthony Joshua: krahë pule, ushqim kinez dhe pica

30 Mars, 2018 276 Pa Komente

Një njeri shumë i rëndësishëm Anthony Joshua, kampion bote i WBA dhe IBF , ka zbuluar në Instagram tij një dietë të madhe me 5.000 kalori disa ditë para ndeshjes kundër Joseph Parker në Uells në stadiumin e principatës të madhe për peshat e rënda.

Në imazhet, boksieri britanik shfaqet me ekipin e tij në një tavolinë plot me krahë pule, ushqim kinez, hamburgerë dhe madje edhe pica . Publikimi u nda pesë ditë më parë në llogarinë e tij zyrtare, 6 ditë para sfidës. Pra, është e kuptueshme që ylli britanik po rrit konsumin e tij të kalorive .

Vitin e kaluar, para përplasjes me Wladimir Klitschko , mjekja e tij Mark Ellison zbuloi gjithçka rreth dietës së tij të përditshme në muajt që çuan në fitoren e tij.

Mëngjesi : 5 vezë, 2 avocados, muesli, spinaq, 3 tostade të grurit, fruta, kos grek, bollgur, qumësht dhe mjaltë

Dreka : makarona me salcë domate dhe perime, dy porcione pule, kos, fruta, mjaltë dhe granola

Snack para stërvitjes : disa sanduiçe, fruta dhe pije energjie

Post-stërvitje rostiçeri : disa copa frutash

Darka : oriz, peshk, quinoa, patate e ëmbël, lëng frutash, arra