De Boer i përgjigjet Mourinhos pas eleminimit te Man Utd nga Sevilla

14 Mars, 2018 165 Pa Komente

Frank de Boer , ish-trajner i Crystal Palace , ju përgjigj José Mourinhos për kritika të hënën ndaj tij. De Boer i cilesuar nga portugezi si trajneri më i dobët në historinë e futbollit, mori shkas nga eliminimi i Unitedin nga Liga e Kampionëve për të thumbuar Murinhon.

” Mourinho ai mund të thotë se unë jam trajneri më i dobët në historinë e Premier League, por sonte ai është një trajner i cili ka shumë miliona dhe ekipet e tij luajnë mirë , ” tha ai duke iu referuar lojës së dobët të Man Utd pavarësisht nga cilësia e lojtarëve të tyre.