Daily Mail: Pogba mund të largohet nga Manchester United

17 Prill, 2018 227 Pa Komente

Jose Mourinho është i gatshëm të lejojë që Pogba të largohet nga Manchester United në një lëvizje sensacionale këtë verë, sipas The Daily Mail.

Mourinho ka përfunduar me durim me nënshkrimin e klubit dhe ka përfshirë Pogba në një listë të lojtarëve që mund të shiten, pasi ai përpiqet të mbyllë hendekun ndaj kampionëve të rinj, Manchester City.

Perspektiva e Pogba duke lënë Old Trafford, dy vjet pas kthimit në klub për 105 milion euro, është më afër që të bëhet realitet që kur Pep Guardiola zbuloi njëmbëdhjetë ditë më parë se lojtari iu ofrua City-t në janar.

Marrëdhënia e Pogbas me Mourinhon është përkeqësuar me shpejtësi këtë sezon dhe 25-vjeçari është zëvendësuar përsëri në humbjen në shtëpi të së dielës në West Brom. Francezi është lënë në stol apo është hequr në shtatë nga 11 lojërat e tij të fundit.