Daily Mail: Pep dëshiron Thiago-n tek City

16 Prill, 2018 207 Pa Komente

Pep Guardiola dëshiron të ribashkohet me Spanjollin ndërkombëtar dhe lojtarin e Bayern Munich Thiago, pasi ai u bën thirrje shefave të Manchester Cityt të shkojnë për cilësi dhe jo sasi në tregun e transferimeve këtë verë – sipas The Daily Mail.

Guardiola, i cili menaxhoi Thiago në Barcelonë dhe Bayern, dëshiron që “Xavi i ri” të ndihmojë në rivendosjen e mesfushës së City-t në sezonin e ardhshëm, me David Silva, Fernandinho dhe Yaya Touré të gjithë në të 30-at.

Bosi i qytetit ka thënë për Silvën: “Sezoni i ardhshëm, David ndoshta nuk do të luajë në çdo ndeshje, prandaj skuadra duhet të jetë e madhe”.

Pep nënshkroi Thiago për Mynih në vitin 2013, kur lojtari ishte duke u kërkuar nga Manchester United dhe e ka shikuar atë të kthehet nga një dëmtim i rëndë në gjunjë që i kushtoi atij vendin e tij në Kupën e Botës së fundit.