Liverpool vs Manchester City: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola rinovojnë rivalitetin e tyre evropian, kur ekipet e Premier League përballin Liverpool-in dhe Manchester City-n në çerekfinale të Ligës së Kampioneve 2017/18. Të dy skuadrat fituan raundin e tyre të 16-të që në ndeshjen e...

Lexo më shumë

Juventus vs Real Madrid: Përmbledhje dhe parshikim.

Kjo është një përsëritje e finales së Ligës së Kampioneve 2017 në Cardiff dhe Juventusi do të presë me siguri që të hakmerret me humbjen e rëndë 4-1 të shkaktuar nga duart e Real Madridit kur të ndeshen në Torino...

Lexo më shumë

‘Juve do të ketë nevojë për fat për të ndalur Ronaldo’

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini pranon se nuk pret që ta ndalë Cristiano Ronaldon nga shënimi në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, duke pranuar se Bianconerët do të kenë nevojë që fati të jetë në anën...

Lexo më shumë

Zidane: ‘Juve – Real është ndryshe tani’

Trajneri i Real Madridit Zinédine Zidane beson se ndeshja e çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Juventusin do të jetë "krejtësisht e ndryshme" në krahasim me kohën e fundit që u takuan të dy palët, në finale në Cardiff vitin...

Lexo më shumë

Buffon: “Cristiano është inteligjent, ai ka ndryshuar mënyrën se si ai luan”

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon ka thënë se ai admiron Cristiano Ronaldo, rivalin e tij të ardhshëm në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Buffon tha në një intervistë të transmetuar drejtpërdrejt nga Juve në rrjetin social Facebook që ai admiron...

Lexo më shumë

Giorgio Chiellini thuhet se është në dyshim për ndeshjen kundër Real Madridit.

Sipas Tuttosport, tendosja e muskujve që Chiellini pësoi kundër SPAL të shtunën është më keq se sa u raportua pas ndeshjes. Mbrojtësi fillimisht konsiderohej i dyshimtë për miqësoret e ardhshme të Italisë kundër Argjentinës dhe Anglisë. Megjithatë, publikimi i bazuar...

Lexo më shumë

Gattuso: Humbja si pasojë e përvojës

Përvoja e ka bërë të veten, të ndjehet, si në fushë dhe në stol.  Rino Gattuso ka pësuar humbjen e parë të madhe evropiane kundër  Arsene Wenger .  Trajtimi në fillim të sfidës, pastaj disa ndryshime në përpjekje për të ndryshuar drejtimin e...

Lexo më shumë

Tottenham-Juventus, Mandzukiç dhe Higuain shpresojnë: sot vendoset fati i tyre

Allegri dhe Juventus vazhdojnë të punojnë drejt sfidës së nesërme kundër Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Gonzalo Higuain dje ka punuar me grupin dhe nuk ka dhimbje, atëherë, do të udhëtojë me shokët e tij për në Londër. Mario Mandzukic ka ende disa probleme...

Lexo më shumë

Montella, mënyra e vetme për të ndaluar Alexis Sanchez është ‘ta vrasë’

SEVILLA pretendon se mënyra e vetme për të ndaluar Alexis Sanchez është ta "vrasë atë". Sanchez bën debutimin e tij të Ligës së Kampionëve për Manchester Unitedin pas transferimit të tij të janarit nga Arsenali. Bosi i Seviljes, Vincenzo Montella, ka...

Lexo më shumë

Shakhtar-Roma : Temperatura arrin -4°C në Kharkiv

Temperatura në Ukrainë  aktualisht flitet për një -4 °C e aftë për të ruajtur sasinë e bollshme të dëborës në rrugë, por këtë mbrëmje mund të zbresë në -8 gradë nën zero.  Mundësia e reshjeve të reja në këtë moment është...

Lexo më shumë

Hazard: “Messi dhe Ronaldo? Unë jam i ndryshëm “

Hazard pranon se ai nderohet të krahasohet me Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo, por ai e bën të qartë se "ata janë më të mirët në botë" Hazard, 27 vjeç dhe që aspiron të fitojë Topin e Artë, kujton, në...

Lexo më shumë

Bayern, James i sigurt: “Ne mund të fitojmë Ligën e Kampionëve”

Ai fitoi Ligën e Kampioneve me Real Madridin, por ai kurrë nuk luajti një finale. Kundër Juventusit, qershorin e kaluar, ai nuk ishte në mesin e skuadrave, ndërsa një vit më parë kundër Atletico Madrid ishte vetëm në stol. Tani James Rodriguez dëshiron të...

Lexo më shumë

Messi rekord negativ, ka dështuar të shënojë gol kundër Chelseat në tetë ndeshje

Antonio Conte e ka lartësuar Lionel Messin si lojtarin më të mirë në botë dhe i ka paralajmëruar lojtarët e vet të mos fiksohen vetëm pas argjentinasit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të martën mbrëma në “Stamford...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 3123

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo