Bayern Munich vs Real Madrid: Përmbledhje dhe Parshikim.

Rivaliteti më i madh i futbollit në Evropë merr një formë të re kur Bayern Munich dhe Real Madrid përballen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e parë e gjysmëfinales do të luhet në Allianz Arena në Mynih të mërkurën, 15 prill...

Lexo më shumë

Liverpool vs Roma: Përmbledhje dhe Parshikim.

Skena është vendosur për një garë emocionuese në Anfield të martën kur Liverpooli mirëpret Romën për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampioneve 2017-18. Shumë pak pritën që këto dy skuadra të jenë në gjysmëfinalet e garës pasi ata...

Lexo më shumë

‘Bayern di se si të luajë kundër Real Madrid’

James Rodríguez është i bindur se Bayern Munich e di saktësisht se si të luajë kundër klubit të tij mëmë, Real Madrid, ndërsa përgatiten të takohen në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Përpara ndeshjes së parë më 25 prill, James...

Lexo më shumë

Buffon: ‘Do ti thoja përseri ato që thashë’

Kapiteni i Juventusit Gigi Buffon mbrojti komentet e tij për arbitrin Michael Oliver, duke deklaruar se ai duhej ta linte atë, edhe nëse do të thoshte dëmtim i reputacionit të tij. "Unë nuk kam për të kompensuar asgjë, sepse unë...

Lexo më shumë

Kalimi tek Juventus zgjedhja më e mirë e jetës time!

Verën e kaluar, Douglas Costa përfundoi lëvizjen e tij nga Bayern Munich në Juventus dhe sulmuesi brazilian e ka etiketuar këtë vendim si 'zgjidhja më e mirë e jetës së tij'. "Unë jam krenar dhe i nderuar që jam pjesë e familjes...

Lexo më shumë

‘Është shumë e veçantë të luash për Liverpool’

Sezoni i debutimit të Mohamed Salah për Liverpool ka qenë sensacional deri më tani dhe golashënuesi më i mirë i Premier Ligës është shfaqur në radarin e gjigantëve evropianë. Megjithatë, triblusi egjiptian thekson se është i lumtur në Anfield Road. "Është...

Lexo më shumë

Ramos mund të humbasë ndeshjen e parë të gjysëm-finales?!

Sergio Ramos përballet me një pritje të hidhur për të zbuluar nëse ai do të humbasë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për Real Madridit. Kapiteni i klubit ishte pezulluar tashmë për Realin për minutën e fundit të çerekfinales ndaj Juventusit...

Lexo më shumë

Arbitri ka një kosh mbeturinash në vend të zemrës.

Gianluigi Buffon nuk tha fjalë të mira për arbitrin Michael Oliver, i cili i dha Real Madridit një penallti në kohë shtesë dhe dërgoi jashtë portierin që ti mohojë Juventusint një rikthim spektakolar. "Nëse një arbitër nuk ka guximin dhe personalitetin...

Lexo më shumë

Gigi Buffon flet për tërheqjen e tij nga futbolli

Shumë e kanë parë atë të vijë për një kohë të gjatë tashmë, por duket sikur portieri i Juventusit Gianluigi Buffon ka lënë të kuptohet në daljen e tij përfundimtare kundër  Real Madrid. Portieri 40-vjeçar do të vizitojë Madridin të...

Lexo më shumë

Salah rikthehet në stervitje.

Lajme të shkëlqyera për tifozët e Liverpulit: ylli i Liverpool-it Mohamed Salah është kthyer në trajnim me ekipin. Kjo do të thotë se egjiptiani ndoshta do të jetë i aftë për ndeshjen e Ligës së Kampioneve kundër Manchester Cityt në...

Lexo më shumë

Real Madrid vs Juventus: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Madridi mban një rekord 3-0 për ndeshjen e katërt të ndeshjeve të çerekfinales kundër Juventusit. Ata pritet të përparojnë në gjysmëfinalet nga këtu, por pezullimi ndaj Sergio Ramos i lë ata në një vend të ngushtë në mbrojtje. Ne prisnim një...

Lexo më shumë

KDB: ‘Mikpritja e autobuzit ishte një ndjesi e mirë’

Kevin De Bruyne ka zbuluar se nuk kishte "asgjë të keqe" me mirënjohjen që Manchester City fitoi nga përkrahësit e Liverpoolit kur autobusi i tyre i ekipit po i afrohej Anfield. Autobusi i Cit-t u sulmua me shishe dhe dritaret u...

Lexo më shumë

Klopp: Salah më tha se është shumë mirë.

Mohamed Salah u detyrua të largohej nga ndeshja e Champions League kundër Manchester Cityt herët për shkak të një lëndimi, por sulmuesi beson se nuk ka dëmtim të rëndë. Liverpooli mundi Manchester City 3-0 në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës...

Lexo më shumë

Guardiola: ‘Gara me Liverpool nuk është e mbyllur’

Pep Guardiola dëshiron që Manchester City të ketë besim në një kthesë të pamundur, pavarësisht Liverpoolit që mori një fitore 3-0 të Champions League në çerekfinale në ndeshjen e parë të së mërkurës. "Në këtë dhomë mendoj se askush, përveç personit që...

Lexo më shumë

Barcelona vs Roma: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Barcelona mirëpret Romën për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve dhe gjigandët spanjollë do të jenë të prirur për të bërë më së shumti kushte të njohura në Camp Nou. Katalanasit mposhtën Chelsean 4-1 në raundin e mëparshëm, në...

Lexo më shumë

Liverpool vs Manchester City: Përmbledhje Dhe Parshikim.

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola rinovojnë rivalitetin e tyre evropian, kur ekipet e Premier League përballin Liverpool-in dhe Manchester City-n në çerekfinale të Ligës së Kampioneve 2017/18. Të dy skuadrat fituan raundin e tyre të 16-të që në ndeshjen e...

Lexo më shumë

Juventus vs Real Madrid: Përmbledhje dhe parshikim.

Kjo është një përsëritje e finales së Ligës së Kampioneve 2017 në Cardiff dhe Juventusi do të presë me siguri që të hakmerret me humbjen e rëndë 4-1 të shkaktuar nga duart e Real Madridit kur të ndeshen në Torino...

Lexo më shumë

‘Juve do të ketë nevojë për fat për të ndalur Ronaldo’

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini pranon se nuk pret që ta ndalë Cristiano Ronaldon nga shënimi në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, duke pranuar se Bianconerët do të kenë nevojë që fati të jetë në anën...

Lexo më shumë

Zidane: ‘Juve – Real është ndryshe tani’

Trajneri i Real Madridit Zinédine Zidane beson se ndeshja e çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Juventusin do të jetë "krejtësisht e ndryshme" në krahasim me kohën e fundit që u takuan të dy palët, në finale në Cardiff vitin...

Lexo më shumë

Buffon: “Cristiano është inteligjent, ai ka ndryshuar mënyrën se si ai luan”

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon ka thënë se ai admiron Cristiano Ronaldo, rivalin e tij të ardhshëm në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Buffon tha në një intervistë të transmetuar drejtpërdrejt nga Juve në rrjetin social Facebook që ai admiron...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 3123

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo