Champions League. Real Madrid është përfituesi më i madh

Champions League është kompeticioni më i lakmuar nga klubet europiane, jo vetëm për prestigjin që ka ai, por edhe për të ardhurat financiare të majme që ato përfitojnë. Këtë e tregojnë shifrat dhe statistikat, siç janë ato shpërblimeve që janë...

Lexo më shumë

Juventus, United, Bayern, Roma, Real, City, Ajax sigurojnë kualifikimin

Juventus mposhti me rezultatin 1-0 Valencia, falë një goli të shënuar nga Mario Mandzukic në minutën e 55-të, dhe siguroi kalimin për në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve. Në të njëjtin grup, edhe Manchester United mori një fitore...

Lexo më shumë

Barcelona në telashe. 3 futbollistë i shtohen listës së dëmtuarve

Lajmet që vijnë nga infermieria e Barcelonës, për trajnerin Ernesto Valverde, janë vërtetë pesimiste, pasi 3 futbollistë të tjerë janë dëmtuar dhe nuk do të udhëtojnë me skuadrën në Holandë, për t’u përballur me PSV Eindhovenin. Kështu pas Rafinha, që...

Lexo më shumë

Ronaldo dhe Juventus. Shansi i fundit për Topin e Artë

Nuk është ende zyrtare, por sipas disa raportimeve, duket se Cristiano Ronaldo do të mbetet jashtë listës përfundimtare të kandidatëve favoritë për fitimin e trofeut të “Topit të Artë 2018”, teksa Kylian Mbappé, Luka Modric dhe Raphael Varane sponsorizohen deri...

Lexo më shumë

Skandal! Sergio Ramos i dopuar në finalen e 2017 ?

Sergio Ramos ka dalë pozitiv në testet antidopinp pas finales së Champions League që u zhvillua në Cardiff në vitin 2017 mes Real Madrid dhe Juventus. Është kjo bomba e rradhës që ka lëshuar Der Spiegel referuar dokumenteve sekrete të...

Lexo më shumë

Modric: “Champions i katërt, objektivi i Real Madrid”

Real Madridi mund ta ketë nisur keq sezonin, por Luka Modric beson se skuadra mund ta fitojë për herë të katërt radhazi Ligën e Kampioneve. Goal.com e shpalli kroatin si futbollistin më të mirë nga 50 kandidatura dhe ylli i...

Lexo më shumë

Chiellini: “Nuk do të fitojmë asgjë nëse përgjumemi”

Giorgio Chiellini nuk kërkon të hyjë aspak në panik, por si kapiten kërkon që t’i lëshojë një sinjal të qartë skuadrës, se këto përgjumje siç ndodhi me Manchester, ishin në ajër prej disa ndeshjesh dhe nga disfata e djeshme Juventus...

Lexo më shumë

Spalletti i kënaqur me barazimin kundër katalanasve

Luciano Spalleti ka admiruar përmbysjen e Inter nëpërmjet Mauro Icardi, megjithëse Barca është e mrekullueshme në mbajtjen e topit. "U duk sikur ndeshja do të përfundonte 0-0, më pas erdhi goli i papritur, por reagimi i djemve ishte shumë i...

Lexo më shumë

Handanovic: “Nuk jemi të zhgënjyer pasi luajtëm kundër Barcelona”

Samir Handanovic ka bërë disa pritje shpëtimtare në barazimin 1-1 të Inter ndaj Barcelona-s, por mendon se duhet ta kishte pritur goditjen e golit të Malcom. “Duhet ta kisha pritur atë gol. Isha në pozicion për të bërë pritjen, por...

Lexo më shumë

Inter dhe Barcelona ndahen në paqe. Liverpool i hap punë vetes

Në dy takimet e para të mbrëmjes së djeshme të Ligës së Kampionëve, të cilat kanë prodhuar befasi të vërteta, si në Francë, por veçanërisht në Beograd, ku Liverpool është dorëzuar dhe ka dalë pa pikë. Skuadra e Klopp u...

Lexo më shumë

Champions League. Inter pret Barcelonën. Në Napoli kërkojnë fitoren kundër milionerëve

UEFA Champions League rikthehet këtë mesjavë me raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe. E marta është dita e grupeve A,B,C dhe D. 3 janë sfidat që spikasin më shumë se të tjerat, Inter-Barcelona në grupin B, Napoli-PSG në grupin...

Lexo më shumë

Pogba mendon për Juventus. “Është shtëpia ime”

Paul Pogba i “shkel syrin” Juventus, pasi në një intervistë të dhënë për mediat angleze, ka pranuar se do të ishte një kënaqësi të rikthehej në Torino, ndonëse këto deklarata i lidhi me ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve....

Lexo më shumë

Spalletti: “Nuk kishim mundësi financiare për të mbajtur Rafinha në skuadër”

Inter është në Katalunjë për t’u përballur me Barcelonën në sfidën e vlefshme për fazën e grupeve të Champions Leagues. Zikaltrit do të gjejnë përballë edhe Rafinhën, një futbollist që shkëlqeu në fazën e dytë të sezonit të kaluar me...

Lexo më shumë

Neymar thyen rekord në Champions League

Këtë mesjavë janë zhvilluar ndeshjet e javës së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Neymar shënoi tri gola në fitoren 6-1 të PSG-së ndaj Crvena Zvedas. Me këto tri gola, Neymar hyn në histori të Ligës së...

Lexo më shumë

Napoli mposht Liverpool. PSG luan tenis me Crvena Zvezda

Barcelona dhe Inter kanë hedhur një hap shumë të rëndësishëm drejt kualifikimit në Grupin B, pasi kanë fituar ndeshjet respektivisht kundër Tottenhamit dhe PSV dhe kanë shkuar në krye të grupit me nga 6 pikë. Katalanët triumfuan me rezultatin 2-4...

Lexo më shumë

‘Dorëzohet’ UEFA. Sezonin e ardhshëm do të përdoret sistemi VAR

Tashmë është zyrtare. Pas një viti pritje, sistemi VAR do të përdoret që nga sezoni i ardhshëm në UEFA Champions League. Komiteti ekzekutiv i UEFA dha ok për projektin e presidentit Ceferin, ku ky sistem do të përdoret që në...

Lexo më shumë

Champions League. Një minierë ari për skuadrat pjesëmarrëse

UEFA Champions League e sezonit 2018-2019 do të jetë më elitarja dhe më e pasura, që është luajtur ndonjëherë. Rritja e shpërblimeve për skuadrat pjesëmarrëse dhe për futuesin është kolosale. 32 skuadrat finaliste, që bëhen pjesë e garës nga faza...

Lexo më shumë

Starton Champions League. Inter – Tottenham dhe Liverpool – PSG, supersfidat e sotme

Faza e grupeve e edicionit 2018-2019 të UEFA Champions League starton këtë të martë me 2 superndeshje. Do të jetë një edicion ndryshe ky i këtij i viti, pasi UEFA ka bërë disa ndryshime dhe ajo që bie më së...

Lexo më shumë

Shkëndija nuk dorëzohet. “Kundër Salzburg do të japim maksimumin”

Si përpara çdo sfide gjatë këtij edicioni në Champions League trajneri i Shkëndijës Qatip Osmani dhe kapiteni Armend Alimi u shfaqën në konferencën për shtyp përballë mediave këtë herë për të folur për sfidën e parë të turit të tretë...

Lexo më shumë

Ramos: Salah është vetëm një nga 11 lojtarët.

Liverpool dhe Real Madrid u kualifikuan javën e kaluar në Ligën e Kampionëve. Mohamed Salah ka qenë në një formë të jashtëzakonshme në këtë sezon, por mbrojtësi i Madridit Sergio Ramos e sheh atë si 'një nga 11 lojtarët' të...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 3123

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo