Rekordet e ndeshjes Rusi – Arabi Saudite

Ndeshja ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite që hapi Botërorin 2018 dhuroi disa rekorde, krahasuar me ndeshjet e edicioneve të mëparshme të turneut. Rusia fitoi 5-0 duke vendosur edhe disa primate. Nisur nga numri i golave të realizuar, duke kaluar rekordin...

Lexo më shumë

Spektakël i garantuar sot në sfidën Portugali – Spanjë

Një përplasje e vërtetë titanësh. Kështu mund të konsiderohet sfida e Grupit B, Portugali – Spanjë, që do të zhvillohet në orën 20:00, në “Fisht Olympic Stadium” të Sochit, rezultati i së cilës pritet të vendosë se cila nga këto...

Lexo më shumë

Vetëm 1 Ditë përpara startit të Rusi 2018, Spanja Emëron Trajner Legjendën e Real Madrid

Vetëm pak orë pasi shkarkoi Julen Lopeteguin, Federata Spanjolle e Futbollit ka emëruar trajner të “La Roja-s” për Botërorin Fernando Hierron, ish-mbrojtësin e Realit të Madridit, që ishte pjesë e stafit të përfaqësueses iberike në “Rusi 2018”. Hierro mbante detyrën...

Lexo më shumë

Spanja Mbetet Pa Trajner? Lopetegui Mund Të Shkarkohet

Vetëm një ditë na ndan nga fillimi i Botërorit "Rusia 2018", dhe kombëtraja e Spanjës është e alarmuar. Trajneri i saj Julen Lopetegui ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp që do të mbahet sot në orën 10:30. Për tu njohur me koeficientët...

Lexo më shumë

Robert Lewandowski. Një ‘rrezik’ Për ‘Këpucën e Artë’

Robert Lewandowski konfirmohet si nga sulmuesit favoritë për të fituar Këpucën e Artë në Botërorin Rusi 2018-të edhe pse gjithçka do të varet nga ecuria e Polonisë në këtë kompeticion. Skuadra e Adam Nawalka tregoi një formë shumë të mirë...

Lexo më shumë

Si Brazili Asnjë Skuadër Tjetër Në Rusi 2018

Nëse ka një skuadër që nuk ka munguar asnjëherë në Kupën e Botës, ai është Brazili. Në Rusi, më datë 14 do të nisë edicioni i 21-të i Kampionatit Botëror të Futbollit dhe për Seleçaon do të jetë pjesëmarrja e...

Lexo më shumë

Rakitic: “Edhe Nëse Nuk Fiton Në Rusi, Messi Më i Miri në Botë”

Ivan Rakitic nuk ka kursyer elozhet për Lionel Messin i cili sipas tij është lojtari më i mirë në botë. Messi, 30-vjeçar, është ende në kërkim të trofeut të parë të madh me Kombëtaren e Argjentinës, me presionin ndaj tij...

Lexo më shumë

Roberto Carlos: “Ky futbollist Anglez Është Një Brazilian i Vërtetë”

Roberto Carlos vlerëson kombëtaren e Anglisë, sepse talenti nuk i mungon, por ka një lojtar mbi gjithë të tjerët që e mahnit sa herë që e sheh në aksion. Ish-mbrojtësi i “Seleçaos” dhe specialisti i goditjeve të dënimit është gati të...

Lexo më shumë

Ancelotti Si Një Orakull. Bën Parashikimin Për Rusi 2018

Trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti, bën parashikimin e tij në prag të Botërorit “Rusi 2018”. Sipas tij, favoritet kryesorë janë ata të përhershmit. “Cila skuadër do ta fitojë Botërorin? Unë mendoj se Brazili ka më shumë mundësi, duke parë që...

Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri Do Të Ndërrojë Skuadër, Por Pas Rusi 2018

E pëlqejnë shumë Tottenhami dhe Southamptoni, ndërsa gjatë ditëve të fundit janë shtuar zërat edhe për një interesim të Liverpoolit. Po flasim për Xherdan Shaqirin, që me siguri do të ndërrojë ambient gjatë merkatos së verës, pas rënies së Stoke...

Lexo më shumë

FIFA Përcakton Shpërblimet Për Rusi 2018

Kampionati Botëror i futbollit është kompeticioni që u siguron të ardhura të mëdha Federatave të skuadrave pjesëmarrëse, e ai i Rusisë nuk bën përjashtim. Tashmë është përcaktuar edhe shpërndarja e shpërblimeve për skuadrat pjesëmarrëse. Mësohet se skuadra triumfuese e Botërorit...

Lexo më shumë

Huliganët Rusë Janë Gati Ndeshen Me Rivalët E Tyre

Kërcënimet e huliganëve rusë kanë qenë të shumta para Botërorit që do të nisë më 14 qershor, madje ndaj tifozëve anglezë ka pasur edhe kërcënime me jetë. Para kësaj situate, edhe pse shumë kërkojnë të ulin tensionet, nënkryetari i Parlamentit...

Lexo më shumë

Ibrahimovic i ‘Mërzitur’! “Pa Mua Në Rusi Nuk Quhet Botëror”

Zlatan Ibrahimovic e ka të vështirë ta pranojë faktin se ai nuk do të jetë mes “yjeve” të tjerë të futbollit në Botëror. Sulmuesi i Los Angeles Galaxy në Major League Soccer akuzon mediat suedeze si shkakun kryesor për mospraninë...

Lexo më shumë

Manuel Lanzini Humbet Botërorin

Përfaqësuesja e Argjentinës është e detyruar të bëjë një tjetër ndryshim në listën e të grumbulluarve për “Rusi 2018”, pas zëvendësimit të Sergio Romero me Nahuel Guzmán. Mesfushori i bardhekaltërve, Manuel Lanzini, ka humbur botërorin për shkak të këputjes së...

Lexo më shumë

Futbollistët e Meksikës Përfshihen Në Një Skandal Seksual

8 lojtarë të kombëtares, 30 prostituta dhe një festë me seks dhe alkool. Ky është skandali që ka ndezur Meksikën vetëm pak ditë para fillimit të Botërorit. Sipas revistës “TV Notas”, pas miqësores me Skocinë në stadiumin “Azteka”, që u...

Lexo më shumë

Kuriozitete Mbi Futbollistët Që Do Jenë Në Rusi 2018

32 skuadra, 736 lojtarë pjesëmarrës në “Rusi 2018”. Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Botërorit dhe trajnerët e të gjitha skuadrave kanë dorëzuar në FIFA listat përfundimtare. Tashmë mund të bëhet edhe një bilanc, duke nxjerrë në pah disa...

Lexo më shumë

Salah Grumbullohet Nga Cuper Për Rusi 2018

Super sulmuesi i Liverpoolit u lëndua në finalen e Ligës së Kampionëve në një duel me Sergio Ramosin. Pjesëmarrja e tij në Kampionatin Botëror Rusia 2018 ishte në rrezik, por tani është konfirmuar se do të jetë në Rusi. Salah...

Lexo më shumë

Franca Bind Në Prag Të Botërorit

Franca dhuron spektakël në miqësoren me Italinë në “Allianz Riviera” të Nices, duke fituar 3-1 në klasiken e futbollit europian. Përfaqësuesja e “Gjelave” tregoi potencialin e madh në prag të Botërorit, duke u konfirmuar një nga pretendentet kryesore të turneut...

Lexo më shumë

Koscielny do të humbasë kupën e Botës.

Pas një dëmtimi të çuditshëm gjatë ndeshjes kundër Atlético Madrid në gjysmëfinale, është njoftuar se francezi ka këputur tendinën akilin dhe do të humbasë Kupën e Botës. Koscielny ka pasur probleme me tendinën e tij në të kaluarën dhe erdhi në një...

Lexo më shumë

Federata Suedeze: Ibrahimovic nuk do vijë në Kupen e Botës.

Federata Suedeze kanë njoftuar zyrtarisht se Zlatan Ibrahimoviç nuk do të marrë pjesë në skuadrën e Kupës Botërore të Suedisë. Sulmuesi pritej të rikthehej me kombetaren Suedezepër të luajtur në Rusi këtë verë, por një shtyp i lëshuar nga Suedia...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 4« First...234

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo