Spanja me ‘Tiki Taka’. Modric dhe Kroacia për fitoren e radhës

Dita e parë e fazës së 1/8-ave nxori jashtë Botërorit yje si Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, pasi Argjentina dhe Portugalia u eliminuan respektivisht nga Franca dhe Uruguai, duke lënë kompeticionin pa asnjë fitues të Topit të Artë. Sot do...

Lexo më shumë

Rusi 2018. Francë – Argjentinë dhe Uruguai – Portugali

Pas përfundimit të fazës në grupe dhe një dite pushim ndërmjet, botërori “Rusi 2018” rifillon sërish sot me fazën e tij më të “nxehtë”, atë të eliminimit direkt. Kështu sot startojnë dy takimet e para të fazës së 1/8-ave, që...

Lexo më shumë

Mbyllet faza e grupeve. Tani fillon Botërori i vërtetë

Kampionati botëror “Rusi 2018” përmbylli fazën e e parë, atë të ndeshjeve në grupe, ku u përcaktuan edhe 16 skuadrat e kualifikuara për fazën e 1/8-ave dhe natyrisht edhe çiftet që do të diskutojnë kualifikimin në ndeshjet direkt. Kështu 16...

Lexo më shumë

Rusi 2018. Anglia dhe Belgjika mund të ndahen në paqe. Në grupin H, gjithçka e hapur

Sot do të përcaktohen edhe 2 çiftet e fundit të fazës së 1/8-ave të Botërorit, me Anglinë dhe Belgjikën, që do të njihen me kundërshtarët e tyre të Grupit H. Pikërisht në këtë grup janë tri skuadra që kanë mundësi...

Lexo më shumë

Rusi 2018. ‘Die Mannschaft’ nuk arrin të kualifikohet

E pabuesueshme, historia përsëritet për të tretin Botëror radhazi. Kampionia në fuqi e botës eliminohet që nga faza e grupeve në Kupën e Botës. Ajo që ndodhi me Italinë në 2010-ën dhe Spanjën në 2014-ën u përsërit me Die Manschaft...

Lexo më shumë

Essam El-Hadary, portieri i rekordeve në Rusi 2018

Portieri i Egjiptit Essam El-Hadary me aktivizimin si titullar në ndeshjen mes Egjiptit dhe Arabisë Saudite shkruajti emrin e tij në librat e rekordeve të historisë së Botërorëve. Në moshën 45-vjeçare ai u bë lojtari më i vjetër që luan...

Lexo më shumë

Uruguai-Rusi për vendin e parë. Spanja e ka të ‘lehtë’ ndërsa Portugalia…

Mbrëmjen e djeshme përfunduan ndeshjet e dyta për të gjithë grupet, ndërsa sot do të fillojnë të tretat dhe të fundit. Do të jenë 4 takime në ditën e sotme, që përkon edhe me të 12-ën e Botërorit, ndërsa do...

Lexo më shumë

Lichtsteiner: “Mirë bënë që festuan me shqiponjë. Serbët provokojnë çdo ditë”

Kapiteni i Zvicrës, Stephan Lichtsteiner, u jep të drejtë Xhakës dhe Shaqirit për mënyrën e festimit të gola duke bërë me duar shqiponjën dykrenare. Në fakt, vetë Lichtsteiner është fotografuar duke formuar simbolin e shqiptarëve. “Xhaka dhe Shaqiri e bënë...

Lexo më shumë

Zoti i futbollit është gjerman. Perla e Kroos afron kualifikimin e kampionëve

Gjermania nuk “vdes” kurrë. Një perlë e Toni Kroos në minutën  e 95-të i dha fitoren, kampionëve në fuqi të botës që mbajtën gjallë shpresat e kualifikimit në grupin F, edhe pse ishin vetëm disa sekonda larg rënies në humnerë....

Lexo më shumë

Shqiponjat fluturojnë në Rusi. Brazili fiton në shtesë. Nigeria fiton edhe për Argjentinën

Zvicra arriti të mposhtë Serbinë me përmbysje në ndeshjen e dytë të grupit E dhe t’i bashkohet Brazilit në krye të renditjes, në kuotën e 4 pikëve. Skuadra ballkanase e nisi mjaft mirë takimin, duke shënuar gol që në minutën...

Lexo më shumë

Largohet Sampaoli? Futbollistët kanë kërkuar largimin e tij

Humbja ndaj Kroacisë ka lënë pasoja të mëdha te Argjentina. Për La Selecion eliminimi i parakohshëm nga Botëror rus është shumë pranë, megjithatë ekizston ende një mundësi e vogël që kombëtarja albiceleste të kualifikohet në fazën tjetër. Menjëherë pas humbjes...

Lexo më shumë

Zvicër-Serbi nuk është vetëm futboll. Neymar kërkon fitoren e parë në Botëror

Të gjithë sytë janë nga Brazili. 5-herë kampionët e botës luajnë këtë të premte që përkon me ditën e 9-të të botërorit, ndeshjen e dytë në grup. Seleçao sfidon Kosta Rikën që konsiderohet edhe si skuadra më e dobët e...

Lexo më shumë

Argjentina mposhtet nga Kroacia. Mbappe i dhuron kualifikimin Francës

Të gjithë prisnin një reagim krenarie dhe kthese nga ana e Argjentinës, por Messi me shokë zhgënjyen sërish në katërkëndëshin e blertë dhe tani kanë vënë në rrezik total kalimin e grupeve. Në sfidën e dytë të grupit, kombëtarja albiçeleste...

Lexo më shumë

Rusi 2018. Argjentina dhe Messi duhet të fitojnë me çdo kusht

Dita e 8-të e Botërorit sjell në skenë dy nga skuadrat favorite për t’i shkuar deri në fund këtij kompeticioni, pa harruar Kroacinë që nuk ka petkun e favorites por është një skuadër me një potencial të jashtëzakonshëm. Sot është...

Lexo më shumë

Ronaldo, Suarez, Iniesta luajnë sot për kualifikimin

Spanjë, Portugali dhe Uruguai, janë këto 3 skuadrat e mëdha që do të zbresin në fushë në ditën e 7-të të Botërorit, Rusi 2018. Dita do të hapet me takimin ndoshta më inteteresant atë që do të zhvillohet në Luzhniki...

Lexo më shumë

Suedinë e ndihmon VAR. Belgjika zgjidh gjithçka në pjesën e dytë

VAR bëhet sërish protagonist Sërish sistemi VAR bëhet përcaktues nëndeshjet e Botërorit. Në takimin e Grupit F mes Suedisë dhe Koresë së Jugut gjyqtarit kryesor Aguilar iu desh të rishikonte pamjet filmike për të qenë i bindur se ndërhyrja e...

Lexo më shumë

Belgjika dhe Anglia nuk duhet të gabojnë. Suedia kërkon vendin e parë

Kampionati Botëror futet sot në ditën e pestë të tij, kur do të luhet ndeshja e fundit e grupit F, si dhe do të debutojnë dy nga skuadrat pretendente, Belgjika dhe Anglia. Suedia kërkon të përfitojë nga hapi i gabuar...

Lexo më shumë

Rusi 2018. Zhgënjejnë Gjermania dhe Brazili. Serbia merr 3 pikë me vlerë

Kolarov imiton Ronaldo Një perlë e Kolarov, në versonin “Cristiano Ronaldo”,  i mjaftoi Serbisë për të marrë fitoren përballë Kosta Rikës në ndeshjen e parë të Grupit E. Futbollisti i Romës në Serinë A ekzekutoi mrekullisht një goditje të lirë...

Lexo më shumë

Ronaldo Show. Pa Salah, Egjipti Nuk Ia Del. Irani Befason

Pa Salah në fushë, Egjipti nuk fiton Muhamed Salah nuk ia doli të zbresë në fushë, ndërsa Egjipti i tij rezistoi deri në minutën e 90’ ndaj Uruguait, për t’u mposhtur pastaj 1-0, falë një goli të shënuar nga Gimenez....

Lexo më shumë

Sampaoli: “Argjentina ime është gati. Messi do të argëtohet”

E shtuna do të jetë dita e debutimit të Argjentinës në Botëror. Lionel Messi me shokë do të sfidojnë një prej skuadrave surprizë të këtij kompeticioni, Islandën që ka i ka habitur të gjithë me paraqitjet e saj në Euro...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 4123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo