Short i komplikuar për Kukësin, vendoset përballë kampionëve të Moldavisë

Është duke u hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së parë dhe të dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve. Turi i parë kualifikues Vikingur (Ishujt Faroe) – Trepça ’89 (Kosovë) Hibernians (Maltë) – FCI Talin (Estoni) Alashkert (Armeni)...

Lexo më shumë

Juventus vs Monaco, parashikimi yne dhe formacionet e mundshme.

  20:45 Juventus vs Monaco 1.70 3.85 5.25 Sot ne Juventus Stadium, torinezet do hedhin te qete hapin e fundit qe i dergon ne finalen e shume deshiruar te Cardiff 2017. Fitorja 2-0 ne ndeshjen e pare i jep mjafte siguri...

Lexo më shumë

Derbi i Madridit për një finalist, Juventusi ndeshet me Monakon

  Finalisti i parë drejt Kardifit do të përcaktohet pas dy ndeshjeve derbi në Madrid, teksa Reali dhe Atletiko do të përballin sërish njëri-tjetrin, një sfidë që në Ligën e Kampionëve përsëritet për të 4-tin vit radhazi. Ndeshja e parë...

Lexo më shumë

Skedina e dites, date 14.04.17

Skedina e dites eshte e pergatitur nga specialistet dhe profesionistet e stafit te Lottosportsystem.com. Me poshte do te gjeni ndeshjet e dites, parashikimin dhe koeficentet per to.   Ndeshja                      ...

Lexo më shumë

Skedina e dites

Skedina e dites eshte e pergatitur nga specialistet dhe profesionistet e stafit te Lottosportsystem.com. Me poshte do te gjeni ndeshjet e dites, parashikimin dhe koeficentet per to.   Ndeshja                      ...

Lexo më shumë

27 udhëtime rrotull botës, Raul Gonzales hyn në histori

  Udhëtime, aeroporte, pasaporta, autobusë, trena dhe gjithçka tjetër. Të gjitha gati për në… transfertë. Kjo është jeta përtej fushës së lojës për një futbollist dhe më mirë se kushdo këtë aspekt e njeh një legjendë spanjolle. Bëhet fjalë për...

Lexo më shumë

Hysaj në formacionin e kombinuar Napoli-Juventus. Mançester Junajtid konfirmon interesimin

  Uebsajti sportiv “Goal” ka nisur të ndezë sfidën mes Napolit dhe Juventusit, e cila do të luhet mbrëmjen e nesërme, në stadiumin “San Paolo”. Mes të tjerave, analistët sportivë të kësaj mediaje kanë provuar që përveç analizës së të...

Lexo më shumë

Aeroporti merr emrin e Ronaldos, por busti përkujtimor është për film horror

Në vitin 1964 u inaugurua aeroporti i Madeira Funkal. Pas 53 vitesh, ky aeroport ka ndryshuar emër. Nga dita e sotme, vizitorët do të përshëndeten në ishullin e luleve me logon “Mirë se erdhët në aeroportin Kristiano Ronaldo”. Pra, aeroporti...

Lexo më shumë

“The Sun” akuzon Interin: Shitësi më i keq i historisë së futbollit

  “The Sun”, me një speciale që i kushtoi dje Interit, evidentoi edhe një herë pikën e dobët të ekipit zikaltër. Tabloidi përmendi disa prej lojtarëve që ishin nënvlerësuar prej Interit dhe që kishin fituar gjithçka pas transferimit nga Milano....

Lexo më shumë

De Biazi përgatit “bunkerin”, formacioni i stërvitjes së fundit

  Si e parashikon rezultatin? Itali vs Shqiperi 1.25 5.00 9.50 Luaj ketu: Lottosport.com.al Lojtarët zbritën të gjithë një nga një në tapetin e blertë të “Renzo Barberës” për të kryer stërvitjen e fundit në prag të ndeshjes me Italinë. Pasi...

Lexo më shumë

Zyrtare, Italia me katër skuadra në grupet e Ligës së Kampioneve

  UEFA ka konfirmuar sot se katër shtetet e para të renditjes së saj për klubet pas këtij sezoni janë sipas radhës Spanja, Gjermania, Anglia dhe Italia. Franca dhe Rusia i ndjekin përkatësisht në vendet 5 dhe 6, para Portugalisë....

Lexo më shumë

Gjermani vs Angli, parashikimi yne dhe formacionet e mundshme.

20:45 Gjermani vs Angli 1.80 3.35 4.55 Sot ne Signal Iduna Park, Dortmund, luhet ndeshja miqesore midis Gjermanise dhe Anglise. Ekipet numerojne rreth 30 perballje midis tyre, 14 te fituara nga Gjermanet, 13 nga Anglezet dhe 3 kane perfunduar ne...

Lexo më shumë

14 trajnerë nga skuadra e 2001-shit. Juventusi, një fabrikë teknikësh

Me ta rimarrë në dorë Andrea Anjeli, në bashkëpunim me Xhuzepe Marotën, Pavel Nedvedin dhe Fabio Paratiçin, Juventusi ndërtoi ciklin e ri dhe fitues të radhës, duke punuar mbi një bosht me eksperiencë, rreth të cilëve diti të mbledhë dhe...

Lexo më shumë

Ndaj Shqipërisë, Bufon i bashkohet Maldinit në fronin e legjendave

Portieri i Juventusit dhe kombëtares italiane, Xhanluixhi Bufon, do të luajë ndeshjen e tij të 1000-të me fanellën e përfaqësueses në mbrëmjen e së premtes në Palermo kur të kaltërit do të përballen me Shqipërinë në një takim të vlefshëm...

Lexo më shumë

Një lajm i mirë për kuqezinjtë, Italia humb një sulmues para Shqipërisë

Trajneri Xhanpiero Ventura do të jetë i detyruar të bëjë ndryshime në listën e tij për ndeshjen kundër Shqipërisë pasi nuk do të ketë në dispozicion një nga sulmuesit që kishte grumbulluar. Manolo Gabiadini ka lënë fushën e lojës sot...

Lexo më shumë

Listë e “holluar” ndaj Italisë e Bosnjës, De Biazi “shkurton” sulmuesit. 4 nga Superiorja

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ka publikuar sot listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet e radhës, atë kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Italisë dhe atë miqësore ndaj Bosnjës. Trajneri italian ka zgjedhur të...

Lexo më shumë

Liga e Kampioneve, përcaktohen datat e ndeshjeve çerekfinale

Pas shortit, janë përcaktuar edhe datat kur do të luhet secila prej ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampioneve. Gjithçka do të nisë të martën e 11 prillit me duelet Juventus – Barcelona dhe Borusia Dortmund – Monako, ndërsa një ditë...

Lexo më shumë

Manchester United perball FC Rostov. Parashikimi jone dhe formacionet

  Manchester United do te perballet sot ne oren 21:05 me FC Rostov ne stadiumin e saj 'Old Trafford'. Ndeshja e pare ne fushen ruse perfundoj ne rezultatin 1-1. Ekipi i 'Djajve te kuq' do kerkoje te fitoje perballe nje...

Lexo më shumë

Roma vs Lyon, parashikimi yne dhe formacioni i mundshem.

  Roma vs Lyon 1.80 3.40 4.45 Ndeshja e pare ka perfunduar 4-2 ne favor te francezeve. Skuadra e Spaletit duhet qe te fitoje me te pakten 3 gola diference qe te kualifikohet. Parashikimi yne per kete ndeshje eshte 1 koef...

Lexo më shumë

Nga Di Maria te Mertens, zbardhet plani i Interit në merkato

  Hijet e Antonio Kontes dhe Diego Simeones herë shfaqen e herë jo, por Stefano Pioli duket se nuk i shikon dhe vazhdon drejt në rrugën e vet. Dy javë më parë, pak minuta pas disfatës që pësoi Interi përballë...

Lexo më shumë