Muzaka dhe Bregu i japin fitoren dhe vendin e parë Skënderbeu-t

Mbyllet supersfida e javës së 10 në Kategorinë Superiore Partizani - Skënderbe me rezultatin 0 - 2. Golat u shënuan nga Muzaka në minutën e 64 dhe Bregu në minutën e 95. Tani Skënderbeu renditet në vendin e parë me...

Lexo më shumë

Partizani – Skënderbeu. Në orën 19.00 luhet për kreun e Superiores

Luhet kreu në ndeshjen që përmbyll javën e 10-të të Superiores. Partizani-Skënderbeu, legjenda që kërkon rikthimin te lavdia përballë dominuesve të dekadës së fundit. Një sfidë totale në fushë dhe jashtë saj, sepse nuk përballen dy skuadra, por dy klube...

Lexo më shumë

Te Partizani ka rikthime dhe pezullime

Një lajm i mirë dhe një i keq për tifozët e Partizani. Siç e do zakoni, e nisim me të keqin, që lidhet me Lorenc Trashi, një nga pikat me të forta të të kuqve në ndeshjet e fundit. Futbollisti...

Lexo më shumë

Prezantohet Ardian Mema. “Në fillim isha në mëdyshje për të drejtuar Tiranën”

Duhej të vinte dita e hënë që Tirana të zyrtarizonte si trajner të ri Ardian Memën. Edhe pse ky i fundit ka disa ditë që ka dalë në stërvitje për të drejtuar bardheblutë vetëm sot ka hedhur firmën mbi kontratë....

Lexo më shumë

Partizani në ‘telashe’ Kapiteni rrezikon operacionin

Lajmi i dhënë nga FSHF për dëmtimin e Alban Hoxhës dhe largimin e tij nga grumbullimi para sfidës me Izraelin u duk fillimisht një informacion rutinë dhe pa pasoja serioze, por në të vërtetë është tepër shqetësues në kampin e...

Lexo më shumë

Alban Hoxha drejt thyerjes së rekordit

Vëmendjen e suksesit të Partizanit këtë edicion pa diskutim që e kanë rrëmbyer talentet e sulmit të “të kuqve”, pasi prej kohësh nuk kishte ndodhur që tek 15 herë kampionët e vendit, në repartin e avancuar të kishte djem të...

Lexo më shumë

Sot ora 13.45 luhet për kreun e Superiores. Kukësi vs Partizani

Brenda pak ditësh një tjetër klasike e rivalitetit për titull, një tjetër sfidë pretendentësh, luhet Kukësi - Partizani. Një përballje intriguese mes dy prej skuadrave me më shumë potencial në Kategorinë Superiore. Partizani vjen pas tri fitoreve radhazi, ka mundur...

Lexo më shumë

Kategoria Superiore. Në 17.45 supersfida Skënderbeu vs Kukësi

Java e 7-të e Kategorisë Superiore mbyllet sot me një sfidë “zjarri” mes dy rivalëve që kanë objektiva madhorë në kampionat. Në orën 17:45, në stadiumin e Korçës, Skënderbeu do të presë Kukësin, epik që prej më 7 sezonesh ka...

Lexo më shumë

Kategoria Superiore. Tirana tenton kthesën. Partizani kërkon i vetëm kreun

Kategoria Superiore do të rikthehet sot me 4 nga 5 takimet e javës së 7, të cilat do të luhen në dy fasha oraresh. Kështu pas konfirmimit të trajnerin Ze Maria, Tirana do të udhëtojë drejt Fushë Krujës, ku në...

Lexo më shumë

Përcaktohen gjyqtarët e derbit Tirana – Partizani

Drejtimi i një ndeshjeje e madhe kërkon përveçse cilësi dhe integritet edhe një përvojë të gjatë. Për derbin e kryeqytetit, Tirana-Partizani, që rikthehet thuajse pas një viti e gjysmë, Federata Shqiptare e Futbollit ka qenë e detyruar të përzgjedhë një...

Lexo më shumë

Statistikat e derbit Tirana – Partizani. Miqtë janë superiorë

Askush nuk e kishte menduar që ajo ndeshje e marsit të vitit 1947, e fituar 4-2 nga Partizani, do të shndërrohej në takimin e zemrës për shqiptarët. Në sfidën kur ngjyrat bardheblu dhe ajo e kuqe, do të merrnin më...

Lexo më shumë

Dënimi për doping, Jashanica drejt Qipros Turke

Bajram Jashanica sipas rregullores, duhet të vuajë dënimin 2-vjeçar në bazë të substancës që ka përdorur (ulje dënimi mund të ketë, por jo falje e plotë). Në raste të tilla nuk merret parasysh urgjenca, nevoja për aplikimin e medikamentit apo...

Lexo më shumë

Largohet Starova !!! Zëvëndësohet me Klevis Dalipin

Klubi i kuq ka dalë me një deklaratë për mediat, duke njoftuar se drejtuesit e klubit kanë kërkuar dorëheqjen e Sulejman Starovës. Gjithashtu, konfirmohet se Klevis Dalipi do të jetë trajner i ekipit deri në fundit të sezonit NJOFTIMI I...

Lexo më shumë

Pakult do kreun: Korçarët do i mund !

Për trajnerin austriak të Kukësit, fitorja në ndeshjen ndaj Skënderbeut është objektivi i vetëm. Në daljen e tij para mediave, trajneri është shprehur se lojtarët janë të motivuar dhe se do të dëshironte që rivali të ishte i plotë. Tri...

Lexo më shumë

Gjici: Partizani të mos ankohet nga gjykimi

Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka komentuar shkurtimisht sa i përket ankimeve që kanë pasur nga ana e Partizanit për gjykimin. Numri 1 i klubit tregohet i prerë duke thënë se të gjitha vendimet  ishin të drejta dhe skuadrat morën...

Lexo më shumë

Partizani – Kukësi , Luhet vetëm për Fitore !

Thuajse çdo javë hasemi me togfjalëshin “ndeshja e sezonit”, apo “fitorja është e vetmja mundësi”. Në fakt, këto shprehje vlejnë më shumë se kurrë sot. Partizani dhe Kukësi do të përplasin brirët sot, prej orës 18:00, në stadiumin “Selman Stërmasi”....

Lexo më shumë

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo