Ancelotti: “Për Gattuson, Suso dhe Çalhanoglu janë si ishin për mua Seedorf dhe Kaka”

"Gattuso është shpirti i ekipit, ai ka studiuar, punuar dhe përgatitur" Për Ancelottin, një nga faktorët kryesorë të këtij përmirësimi të Milanit është trajneri. "Gattuso është shpirti i ekipit, ai ka studiuar, punuar dhe përgatitur", thotë eksperti i Rossonerëve në gazetën italiane. Përveç...

Lexo më shumë

Gattuso e ka transformuar tërësisht Milanin

Bonucci mendon se Milani është tjetër skuadër me ardhjen në stol të Gattusos. Milani ka vazhduar me formën e mirë në vitin 2018, pas fitores së madhe prej 1-0 në shtëpi kundër Sampdorias. Kjo fitore e pozicionon Milanin në vendin...

Lexo më shumë

Milan interesohet për Ivan Strinic, e konfirmon Sampdoria

Ivan Strinic ka rënë në radarin e Milanit dhe mund ta veshë fanellën e Kuqezinjve edicionin 2018/19. Drejtori i Sampdorias, Daniele Prade, ka konfirmuar se Milani ka kërkuar autorizim për të folur me kroatin, Ivan Strinic, që do të jetë...

Lexo më shumë

Pritet vendimi, denimi i Chiellinit i pa shmangshëm pasi goditi Belottin

Chiellini mund të dënohet me disa ndeshje, pasi e goditi të dielën Belottin. Giorgio Chiellini mund të dënohet nga Federata e Futbollit të Italisë, pas gjestit aspak të mirë në sfidën Torino – Juventus. Mbrojtësi italian e goditi sulmuesin e...

Lexo më shumë

Ranocchia smund te bëja asgjë !!

Inter u është kthyer rezultateve të dobëta në Serie A, pasi mbrëmë u mposht 2:0 nga Genoa në udhëtim Qendërmbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia ka qenë fytyra tragjike në humbjen e mbrëmshme nga Genoa me rezultat 2:0. Italiani shënoi autogol...

Lexo më shumë

Andre Silva zhgënjen përsëri

André Silva vazhdon të zhgënjejë dhe madje edhe në 25 minuta të luajtura dje kundër Ludogoretsit, Portugezi ka vazhduar të tregojë kufizime, lojë të dobët dhe pak i integruar.  Lojtari i blerë në verë nga Porto mbetet nje zhgënjim për ata...

Lexo më shumë
Faqja 8 prej 8« First...678

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo