Milan, ideja Bernard, por qëllimi i madh është Memphis Depay

Tuttosport në newsstands sot raporton: në bazë të konkursit të gazetës për Bernard (25 vjet) i cili luan me Shakhtar Donetsk, por interesi është i përqendruar në Memphis Depay (24 vjet ). Ish lojtar i Manchester United, tani në Lyon, është qëllimi i madh i transferimit për verën....

Lexo më shumë

Goli i parë i Andre Silvas në Itali i sjell fitoren Milanit në minutën e 94-t

Milani arriti një fitore në frymën e fundit në sfidën ndaj Xhenoas, me një gol të portugezit Andre Silva, në minutën e 94-t, vetëm disa sekonda para vërshëllimës finale të arbitrit shin kuqezinjtë ata që e kërkuan më shumë fitoren...

Lexo më shumë

Hysaj në qëndër të vëmëndjes, pritet transferimi tij , ja klubet

Media të ndryshme pranë Napolit apo pranë skuadrave të poshtëshënuara kanë raportuar kohët e fundit se secila prej tyre ka shprehur interes për shërbimet e shqiptarit në të ardhmen. Përfundimi i këtij sezoni me Napolin mund të sjellë një të...

Lexo më shumë

Telefonatë mes Ranokias e Bonuçit, zgjidhën shtyrjen e derbit

Sipas të përditshmes sportive, pasi u përhap lajmi se mbrojtësi i Fiorentinës ndërroi jetë, kapiteni kuqezi Leonardo Bonuçi i ka telefonuar Andrea Ranokias dhe të dy ranë dakord: derbi nuk mund të luhej; shumë e fortë dhimbja për të zbritur...

Lexo më shumë

Inter, Asamoah transferimi i fundit në vënd te Nagatomo

Detaje të reja për të ardhmen e mundshme të Yuto Nagatomo dalin nga Turqia .  Siç raporton Fotospor , tekniku i Galatasaray ka vendosur tashmë që ta paguaje Interin për Nagatomo, Dhe Inter është hedhur në sulm për Asamoah të cilit i mbaron kontarta me...

Lexo më shumë

Juventusi, nga Anglia: Dybala drejt lamtumirës, ​​transferohet në Manchester United

Sipas thashethemeve të fundit të Mirror , Paulo Dybala duket gjithnjë e më shumë larg Juventus këtë verë.  Sulmuesi argjentinas ka lëshuar interesin e të gjithë botës së madhe, por në veçanti ai do të lëvizë drejt Manchester Unitedin e Mourinhos.  

Lexo më shumë

Ja kur pritet të luhet derbi Milan-Inter

Sot Liga Italiane e Futbollit pritet të mblidhet për të diskutuar mbi datat e mundshme, për të zhvilluar ndeshjet e mbetura të javës së 27, mes të cilave edhe derbi Milan-Inter. Kështu opsioni i parë është që takimet e mbetura...

Lexo më shumë

Lajm i hidhur , ndahet nga jeta Astori kapiteni i Fiorentines .Shtyhen ndeshjet e Seria A

Është zyrtare sot në Serinë A nuk do të luhet futboll. Vdekja e kapitenit të Fiorentinës Davide Astori ka tronditur rëndë të gjithë, ndaj është vendosur të shtyhen gjithë ndeshjet e sotme. Astori u gjend pa jetë në dhomën e...

Lexo më shumë

Dybala “is back!”

U kthye dhe ndoshta tashmë nuk do të ndalet… Një gol në frymën e fundit, me dhunë, me dëshirë, sakrificë dhe besim. Sepse, argjentinasi edhe pse duke rënë, arrin të godasë topin dhe ta dërgojë aty ku Strakosha e ndoqi...

Lexo më shumë

Juventus, Corriere della Sera : “Mungon Higuain por ka Dybala”

Mungon Higuain por ka Dybala, titulli i parë në faqen sportive Corriere della Sera duke analizuar zgjedhjet e Allegrit për sfidën ndaj Lazios. Higuain do të mungojë në ndeshjen kundër Lazio, me dhimbjen që vazhdon në kyçin e këmbës së majtë ku do...

Lexo më shumë

Juventusi, 60 milionë të gatshëm për Milinkoviç-Savic. Lotito dëshiron 100

Lotito dëshiron 100 milionë euro për Milinkoviç Savic. Tuttosport  shpjegon se si Serbi vlerësohet 100 mln euro kjo shifër e vendosur nga presidenti i Lazios, ndërsa Juventusi do të investojë më shumë se gjashtëdhjetë milionë. Konkurenca e Paris Saint Germain dhe...

Lexo më shumë

“Cittaceleste” Real kërkon Thomas Strakoshën

 “Harrojeni Kurtuan, ja zëvendësuesi”, ishte titulli i portaleve londineze pranë “Bluve të Londrës”. Titull mediatik, por mbi të dhëna për projektin në vijim të Çelsit për katërkëndëshin. “Kush tjetër më mirë se sa tifozët merenges do të kenë ndjekur çmenduritë...

Lexo më shumë

Milan, Reina tha po: në Milano edhe pse zëvendës i Donnarumma

E ardhmja e Pepe Reina është gjithnjë e më shumë ngjyrë rossonere. Sipas raporteve të Tuttosport, portieri aktual i Napolit është gjithashtu i gatshëm të jetë zëvendësues i Donnarumma, në kundërshtim me atë që kishte njohur në javët e fundit. Në fund të sezonit portieri do...

Lexo më shumë

Milan, Fassone: “Gattuso? Nëse vazhdon kështu, do të jetë e vështirë ta humbësh …”

Gjatë intervistës me Radio Anch'Io Lo Sport në Radio 1 , AC Milan, Marco Fassone, foli gjithashtu për Gennaro Gattuso. "Ka bërë gjëra të thjeshta, ato që një trajner me më shumë përvojë se ai do dëshironte ti bëntë. ​​Ndoshta as ne nuk e prisnim , dhe...

Lexo më shumë

Andre Silva largohet nga Milan !!!

Arsenali është favorit për të nënshkruar me Andre Silvan. Portugezi pritet të largohet nga “San Siro” gjatë verës. Milani është duke menduar që ta shesë gjatë verës sulmuesin e Portugalisë, Andre Silva, Arsenali është favorit për të nënshkruar me 22...

Lexo më shumë

Milan Skaut për të vëzhguar Reus !

Milan ndjek Marco Reus . Tuttosport në newsstands këtë mëngjes shkruan se Rossonerët kanë monitoruar lojën e Gjermanit gjatë Atalanta-Borussia Dortmund. Ndërkohë, hipoteza e lidhur me Edin Dzekon mbetet pista më e sigurtë , e cili mund të largohet nga Roma për të veshur fanellën e...

Lexo më shumë

Inter , Champions League pengesa e fundit për Vidal !

Interi i gatshëm për të marrë Arturo Vidal  sipas Tuttosport , në rast të kualifikimit në Ligën e Kampionëve, Artura Vidal mbetet opsioni primar për Nerazzurrit. Kur kontrata i skadon në fund të sezonit, ish-Juventini mund të shitet nga bavarezët për të shmangur nje transferim...

Lexo më shumë

Milan, Merkato me “Parametra 0”

Milan, një strategji tjetër: atë të parametrave zero.  Me shumë lojtarë të nivelit të cilët nuk po rinovojnë. Me të ardhmen e Gianluigi Donnarumma e cila me sa duket do të jetë diku tjetër. Por Milan mendon tashmë për lojtare me zero...

Lexo më shumë

Inter në gjurmët e De Vrij !!

Lazio, De Vrij do ti përshëndes në fund të sezonit. Ishte një çështje kohe. Që nga shkurti, holandezi ishte i lirë të nënshkruante me një klub tjetër. Është e qartë të mendosh , De Vrij do të shkojë në Inter me parametra zero. Lamtumirën-Lazio De Vrij, e bujshme...

Lexo më shumë

Dzeko për sulmin e Milanit ?

Milani do të tentojë ta transferojë sulmuesin e Romës, Edin Dzekon, gjatë afatit kalimtar veror, pasi është në kërkim të një golashënuesi të garantuar. Sipas Tuttosportit, anësori i Borussia Dortmundit, Marco Reus, mbetet ëndrra e drejtuesve kuq e zinj, por...

Lexo më shumë
Faqja 7 prej 8« First...678

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo