Prezantohet presidenti i Inter. Zhang: “Inter do të ngjitet në majën e Botës”

Steven Zhang, djali i Jindong Zhang, pronarit të madh të Suning, do të jetë presidenti i ri i Interit dhe njëkohësisht më i riu në historinë e klubit italian. 26-vjeçari qëndron prej dy vitesh në Milano dhe ka punuar pranë...

Lexo më shumë

Allegri: “Jam shumë larg krahasimit me Guardiola dhe Ancelotti”

Pas suksesit ndaj United, Juventus e kalon të gjithë vëmendjen në kampionat. Trajneri Massimiliano Allegri nuk e bën dramë humbjen e 2 pikëve, ndërsa kërkon vëmendje të madhe për takimin ndaj Empoli. “Nuk mund t’i lejojmë vetes që të lëmë...

Lexo më shumë

Leonardo konfirmon Gattuso-n. “Ai është trajneri ynë”

Dy drejtuesit e Milan, Paolo Maldini dhe Leonardo kanë takuar mesditën e sotme menaxherin e Zlatan Ibrahimovic, napolitanin Mino Raiola. Palët kanë drekuar së bashku në një restorant në qendër të Milanos, ndërsa mësohet se është diskutuar për rinovimin e...

Lexo më shumë

Inter mendon për të ardhmen. Rinovon kontratat me 6 futbollistë

Kur kanë kaluar më pak se 24 orë nga humbja në “Camp Nou” ndaj Barcelonës, Interi ka dalë me një komunikatë ku ka njoftuar rinovimin e kontratës me 6 prej lojtarëve të saj. Bëhet fjalë për disa prej titullarëve, si...

Lexo më shumë

De Laurentiis: “Futbolli është bërë i mërzitshëm. Duhet të ndryshojmë rregullat”

Aurelio de Laurentiis, një president kontrovers, që gjithmonë shkakton polemika me deklaratat e tij. E fundit. Numri një i klubi napolitan propozon ndryshime drastike në futboll, për ta bërë me atraktive këtë lojë për të rinjtë “Po e shkatërrojmë futbollin....

Lexo më shumë

Jordan Veretout nën shënjestrën e Inter, Milan dhe Juventus

Jordan Veretout është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Fiorentinës në këtë fillim sezoni. Paraqitjet e mira të francezit, nuk kanë mbetur jashtë vëmendjes së klubeve më të mëdha të Seria A si Inter, Juventus dhe Milan...

Lexo më shumë

De Laurentiis: “Cavani është i mirëpritur te Napoli, por…”

Napoli do të përballet sot me Paris Saint Germain, në një sfidë të vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ndërsa për herë të parë do të gjejë përballë si kundërshtar, sulmuesin uruguaian, Edison Cavani, i cili shkëlqeu pikërisht te...

Lexo më shumë

Gattuso lëkundet. Drejtuesit po mendojnë për zëvendësuesin e tij

Tek Milan ka zhgënjim shumë të madh për humbjen në derbi, dhe fajtori kryesor konsiderohet trajneri Gennaro Gattuso. Për këtë arsye, nëse nuk do të ketë një kthesë të rezultateve gjatë ndeshjeve të ardhshme, është Roberto Donadoni ai që pritet...

Lexo më shumë

Ancelotti: “Me Napoli mund të fitojmë. Ronaldo? Serie A po rikthehet”

Carlo Ancelotti ka dhënë një intervistë të gjatë për “France Football”, në prag të ndeshjes që Napoli i tij do të luajë ndaj francezëve të Paris Saint Germain, për Ligën e Kampionëve. Tekniku italian vlerësoi klubin francez, të cilin e...

Lexo më shumë

Ylli brazilian kërkon rikthimin te Inter

Në verën e 2016-ës erdhi me shumë bujë te Inter dhe u prezantua si një yll i vërtetë, por sezoni në vijim tregoi se Gabigol nuk ishte ende gati për të përfaqësuar zikaltrit dhe për të zënë një vend stabël...

Lexo më shumë

Lajme të këqia për Real Madrid. Futbollisti kërkon largimin në janar

Marcelo nuk fshihet më për zërat rreth të ardhmes së tij. Mbrojtësi brazilian dëshiron me çdo kusht transferimin te Juventusi, madje nuk ka ndërmend të presë as përfundimin e sezonit, por synon t’i bashkohet që në janar skuadrës bardhezi, ku...

Lexo më shumë

Derbi numër 222. Vendos gafa e Donnarumma dhe Icardi

Është sërish i Inter derbi i Milanos dhe heroi është po prapë ai. E vendos në shtesë Mauro Icardi, me një gol që bën të shpërthejnë tifozët zikaltër. Përfundon 1-0 për Inter, që falë kapitenit merr një fitore të çmendur,...

Lexo më shumë

Gattuso: “Inter është prova e vërtetë për Milan”

Mbrëmjen e të dielës vëmendja e futboll-dashësve do të përqendrohet e gjitha në Itali, ku në Milano do të luhet derbi i Madonninës, mes Inter dhe Milan. Trajneri i kuqezinjve, Genaro Gattuso doli sot në konferencën për shtyp, ku vlerësoi...

Lexo më shumë

Spalletti: “Derbi është i lehtë për tu përgatitur. Icardi ta vazhdojë kështu”

Luciano Spalletti doli sot në konferencën për shtyp në prag të derbit të Milanos, mes Inter dhe kuqezinjve të Milan, ndërsa foli për rëndësinë e sfidës, jo vetëm në aspektin e pikëve. Inter është gati të luajë një tur force,...

Lexo më shumë

Ibrahimovic: “Ja kush e fiton derbin e Milanos”

Zlatan Ibrahimovic tregohet i matur dhe nuk zgjedh një skuadër mes Inter dhe Milan. I intervistuar nga “Sky Sports”, sulmuesi i Los Angeles Galaxy foli për derbin e Madoninës dhe si një ish-lojtar që ka lënë shenjë fillimisht me ngjyrat...

Lexo më shumë

Derbi Inter – Milan. Stadiumi Meazza pritet të mbushet plot

Derby i Milanos po troket, me emocionet dhe spekaklin që pritet të përcjellë. Edhe tifozët duket se nuk do të lënë vend bosh në “San Siro” për këtë Supersfidë. Takimi i 169-të mes Inter e Milan në Serie A pritet...

Lexo më shumë

‘Nxehet’ derbi. Suso: “Nuk e tradhëtoj Milan. Inter më ka kërkuar 2 herë”

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso. Mbetet një nga lojtarët me cilësi të jashtëzakonshme teknike, i cili gjithmonë i ka rezistuar tundimit për të veshur fanellën zikaltër. E tregon...

Lexo më shumë

Derbi i Milanos. Trajnerët mendojnë për formacionet

Të gjithë sytë do të jenë në San Siro. Të dielën, më 21 tetor, një datë e shumëpritur për të gjithë tifozat e dy prej skuadrave më legjendare të Europës, ku spektakli do të jetë i garantuar. As më pak...

Lexo më shumë

Gabigol dëshiron qendrojë te Santos. Inter mund të negociojë

Gabriel Barbosa, apo i njohur ndryshe si Gabigol, ka rilindur pas rikthimit te Santos dimrin e kaluar, teksa ka shënuar 19 gola në 43 ndeshje me bardhezinjtë brazilianë. Pas një eksperience negative për një sezon te Inter dhe për disa...

Lexo më shumë

Te Roma do të ketë ‘revolucion’. Do të largohen shumë futbollistë

Drejtori Sportiv i Romës, Mario Monchi është hedhur në sulm për të afruar në kryeqytet sulmuesin polak të Genoas, Krzystzof Piatek, duke takuar nga afër edhe menaxherët e këtij të fundit, që po mahnit me golat e tij në kampionatin...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 8« First...234...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo