Icardi: “Inter nuk është skuadra anti Juventus”

Mauro Icardi ka konfirmuar momentin e mirë që po kalon me dopietën ndaj Lazio, por ka siguruar se Inter nuk është anti-Juventus. Sulmuesi ka shënuar gjashtë gola në katër ndeshjet e fundit të Serie A, por mbi të gjitha me...

Lexo më shumë

Pirlo: “Juventus i pakapshëm. Në të ardhmen e shoh veten trajner”

Andrea Pirlo ish mesfushori legjendar i Milan dhe Juventus në një intervistë për Sky Sport Italia, analizoi situatën në të cilën ndodhen bardhezinjtë dhe kuqezinjtë, ndërsa zbuloi se shumë shpejtë do të jetë sërish në futboll në rolin e trajnerit....

Lexo më shumë

Mourinho: “Juventus në Itali do të fitojë 10 tituj radhazi”

Mourinho bën parashikuesin për Juventus “Para ndeshjes i thashë z.Agnelli: që kur e kam lënë unë Inter, ti ke fituar shtatë tituj kampioni radhazi dhe duket se do të vijë i teti, gjithashtu". "Ai m’u përgjigj se nuk donte tetë,...

Lexo më shumë

Lazio – Inter. Sfidë për Champions por edhe sfidë e goleadorëve

Sfida që do të ulë siparin e e javës së 10-të kampionatit italian do të jetë ajo mes Lazio dhe Inter. Të dyja skuadrat vijnë nga një formë mjaft e mirë, ku në ndeshjet e fundit, ekipi nga Roma mundi...

Lexo më shumë

Allegri: “Nuk mund të shkëlqejmë në çdo takim”

Me 28 pikë në 10 javë, Juventus ka arritur të barazojë rekordin për nisjen e saj më të mirë në Serie A, diçka që mund ta përmirësojë në fundjavën e ardhshme. Cristiano Ronaldo, që u kritikua se nuk shënonte në...

Lexo më shumë

Berlusconi nuk di të qëndrojë urtë. Kritikon Milan

Milan po kalon javën më të vështirë të sezonit, pasi ka regjistruar dy humbje radhazi, fillimisht në derbi dhe më pas në Europa League përballë spanjollëve të Betis. Ajo që ka shqetësuar më shumë, ka qenë loja e Milan dhe...

Lexo më shumë

Maldini: “Të harrojmë derbin. Objektivi ynë është vendi i katërt

Paolo Maldini po përpiqet të ndërtojë një Milan të ri, së bashku me Leonardo, presidentin Scaroni dhe pronarët e fondit “Elliott”. Problemet nuk mungojnë, megjithatë, dhe për momentin ajo që përcjell një ajër negativ mes tifozëve kuqezinj është humbja e...

Lexo më shumë

Inter synon talentin e Bayer Leverkusen

Talenti Kai Havertz po çmend Gjermaninë dhe jo vetëm. Mesfushori 19-vjeçar, i cili së fundmi debutoi edhe me përfaqësuesen gjermane ka përfunduar në shënjestrën e klubeve më të rëndësishme të Europës dhe së fundmi është Inter që ka shfaqur interes....

Lexo më shumë

Prezantohet presidenti i Inter. Zhang: “Inter do të ngjitet në majën e Botës”

Steven Zhang, djali i Jindong Zhang, pronarit të madh të Suning, do të jetë presidenti i ri i Interit dhe njëkohësisht më i riu në historinë e klubit italian. 26-vjeçari qëndron prej dy vitesh në Milano dhe ka punuar pranë...

Lexo më shumë

Allegri: “Jam shumë larg krahasimit me Guardiola dhe Ancelotti”

Pas suksesit ndaj United, Juventus e kalon të gjithë vëmendjen në kampionat. Trajneri Massimiliano Allegri nuk e bën dramë humbjen e 2 pikëve, ndërsa kërkon vëmendje të madhe për takimin ndaj Empoli. “Nuk mund t’i lejojmë vetes që të lëmë...

Lexo më shumë

Leonardo konfirmon Gattuso-n. “Ai është trajneri ynë”

Dy drejtuesit e Milan, Paolo Maldini dhe Leonardo kanë takuar mesditën e sotme menaxherin e Zlatan Ibrahimovic, napolitanin Mino Raiola. Palët kanë drekuar së bashku në një restorant në qendër të Milanos, ndërsa mësohet se është diskutuar për rinovimin e...

Lexo më shumë

Inter mendon për të ardhmen. Rinovon kontratat me 6 futbollistë

Kur kanë kaluar më pak se 24 orë nga humbja në “Camp Nou” ndaj Barcelonës, Interi ka dalë me një komunikatë ku ka njoftuar rinovimin e kontratës me 6 prej lojtarëve të saj. Bëhet fjalë për disa prej titullarëve, si...

Lexo më shumë

De Laurentiis: “Futbolli është bërë i mërzitshëm. Duhet të ndryshojmë rregullat”

Aurelio de Laurentiis, një president kontrovers, që gjithmonë shkakton polemika me deklaratat e tij. E fundit. Numri një i klubi napolitan propozon ndryshime drastike në futboll, për ta bërë me atraktive këtë lojë për të rinjtë “Po e shkatërrojmë futbollin....

Lexo më shumë

Jordan Veretout nën shënjestrën e Inter, Milan dhe Juventus

Jordan Veretout është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Fiorentinës në këtë fillim sezoni. Paraqitjet e mira të francezit, nuk kanë mbetur jashtë vëmendjes së klubeve më të mëdha të Seria A si Inter, Juventus dhe Milan...

Lexo më shumë

De Laurentiis: “Cavani është i mirëpritur te Napoli, por…”

Napoli do të përballet sot me Paris Saint Germain, në një sfidë të vlefshme për grupet e Ligës së Kampionëve, ndërsa për herë të parë do të gjejë përballë si kundërshtar, sulmuesin uruguaian, Edison Cavani, i cili shkëlqeu pikërisht te...

Lexo më shumë

Gattuso lëkundet. Drejtuesit po mendojnë për zëvendësuesin e tij

Tek Milan ka zhgënjim shumë të madh për humbjen në derbi, dhe fajtori kryesor konsiderohet trajneri Gennaro Gattuso. Për këtë arsye, nëse nuk do të ketë një kthesë të rezultateve gjatë ndeshjeve të ardhshme, është Roberto Donadoni ai që pritet...

Lexo më shumë

Ancelotti: “Me Napoli mund të fitojmë. Ronaldo? Serie A po rikthehet”

Carlo Ancelotti ka dhënë një intervistë të gjatë për “France Football”, në prag të ndeshjes që Napoli i tij do të luajë ndaj francezëve të Paris Saint Germain, për Ligën e Kampionëve. Tekniku italian vlerësoi klubin francez, të cilin e...

Lexo më shumë

Ylli brazilian kërkon rikthimin te Inter

Në verën e 2016-ës erdhi me shumë bujë te Inter dhe u prezantua si një yll i vërtetë, por sezoni në vijim tregoi se Gabigol nuk ishte ende gati për të përfaqësuar zikaltrit dhe për të zënë një vend stabël...

Lexo më shumë

Lajme të këqia për Real Madrid. Futbollisti kërkon largimin në janar

Marcelo nuk fshihet më për zërat rreth të ardhmes së tij. Mbrojtësi brazilian dëshiron me çdo kusht transferimin te Juventusi, madje nuk ka ndërmend të presë as përfundimin e sezonit, por synon t’i bashkohet që në janar skuadrës bardhezi, ku...

Lexo më shumë

Derbi numër 222. Vendos gafa e Donnarumma dhe Icardi

Është sërish i Inter derbi i Milanos dhe heroi është po prapë ai. E vendos në shtesë Mauro Icardi, me një gol që bën të shpërthejnë tifozët zikaltër. Përfundon 1-0 për Inter, që falë kapitenit merr një fitore të çmendur,...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 7123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo