Ancelotti, gati për të nënshkruar për Napoli-n dhe Sarri për Chelsea-n

Sarri ka pasur disa takime me liderët e Chelseat dhe pavarësisht se nuk është opsioni i parë apo i dytë, lojtarët e ekipit anglez e trajtojnë se italiani do të zëvendësojnë bashkatdhetarin e tij në stolin e Stamford Bridge. Aq sa...

Lexo më shumë

Juventus e ardhmja e Khedires jo e sigurt!

Kontrata e mesfushorit të Juventus, Sami Khedira përfundon pas një viti dhe lojtari është shprehur se ka deshirë për të ndërruar kampionat dhe me shumë mundësi do shkojë në Premier League. "Premier Liga më intereson". Kështu Sami Khedira, mesfushori i...

Lexo më shumë

Juventus gati 60 milion € për Moraten.

Rreth 60 milionë euro. Është çmimi që Chelsea, sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, do të kishte vendosur për transferimin e mundshëm të verës për Alvaro Morata. Blutë tashmë kanë identifikuar Edinson Cavani të Paris Saint-Germain, që po largohet nga...

Lexo më shumë

Allergri: Dybala dhe Higuain duhet të na fitojnë kampionatin!

Dybala dhe Higuain do të jenë titullar në ndeshjen kundër Bolonjës. Njoftoi trajneri i Juventus Massimiliano Alegri në një konferenc për shtypin: " Juventusi ka 88 pikë, dhe është më mirë se vitin e shkuar. Dhe kampionati është akoma i...

Lexo më shumë

Juventusi kërkon dy lojtarë nga PSG: Di Maria dhe Meunier

Tuttosport tërheq vëmendjen e Juventus për të tentuar blerjen e Thomas Meunier mbrojtësi i krahut të djathtë të kombëtares Belge, si dhe Angel Di Maria, te dy lojtarë të Paris Saint Germain. I pari ka luajtur vetëm një ndeshje në...

Lexo më shumë

Arsenal vendos çmimin për shitjen e Bellerín këtë verë!

Arsenali është në "biseda të avancuara" me Juventusin për vlerën e mbrojtësit Héctor Bellerín prej 50 milion euro, sipas Cadena SER. Ai e kishte vendosur për t'u bashkuar me klubin e tij të mëparshëm të Barcelonës vitin e kaluar, por u tha...

Lexo më shumë

Balotelli: “Shumë ekipe në Itali më kerkojnë mua”

Mario Balotelli nuk do të kthehet te AC Milan kur ai të mos jetë me kontratë këtë verë, por ka "shumë skuadra" në Serie A duke ndjekur nënshkrimin e tij. Balotelli i tha CalcioMercato-së për planet e tij të verës:...

Lexo më shumë

Calciomercato : Morata, Muriel, Dzeko dhe Belotti janë opsionet që Milan do te transferojë këtë verë

Morata, Muriel, Dzeko dhe Belotti janë opsionet që Milan po konsideron për të përforcuar sulmin e tyre për sezonin e ardhshëm. Edhe pse, nënshkrimi i një prej këtyre lojtarëve do të detyrojë largimin e Kalinic ose Andre Silva, sipas Calciomercato .  

Lexo më shumë

Juventus, Emre Can ka thënë po, konkurrenca e PSG ka mbaruar

Siç është raportuar nga BBC , Emre Can ka thënë po për Juventusin dhe së shpejti do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Zonjën e Vjetër. Disa detaje mungojnë dhe pastaj gjermani me origjinë turke do të jetë zyrtarisht bianconero. PSG ofroi më shumë, por Juventus ofroi...

Lexo më shumë

Icardi: Nuk e di se ku do të luaj sezoni e ardhshëm.

Ylli i Interit ka hedhur dyshime mbi të ardhmen e tij në klubin italian në një intervistë me Ole. Argjentinasi ishte i lidhur me një sërë klubesh verën e kaluar para se të rinovonte përfundimisht me klubin e Inter Milanit. Duket tani,...

Lexo më shumë

Insigne: ‘Juventus është mësuar të humbasë finalet’

Lorenzo Insigne u pyet për Juventusin rreth disfatës së tyre 1-0 në Napolie cila u cilësua si një finale. Napoli e Insigne ngushtoi boshllëkun e Juventusit në krye të Serie A në një pikë në sajë të një goditje të vonshme me kokë nga...

Lexo më shumë

Fitorja kunder Juves , 15 mijë tifozë prisnin Napolin !

Napoli kthimi i ekipit nga Torino, ku djemtë e Sarri fituan 1-0 kundër Juventusit falë një rrjete në fund të Koulibaly. Të paktën 15 mijë tifozë blu të cilët gjatë natës kanë pritur për ekipin në aeroportin Capodichino për të festuar fitoren. Më...

Lexo më shumë

RAI: Juventus & Cavani arrijnë akord për transferimin e lojtarit.

Edinson Cavani ka shënuar gola për argëtim në Ligue 1 këtë sezon, por sulmuesi i PSG mund të jetë në lëvizje në dritaren e transferimit të verës. RAI Sport pretendojnë se përfaqësuesit e Juventusit dhe Cavani kanë biseduar dhe se...

Lexo më shumë

Kalimi tek Juventus zgjedhja më e mirë e jetës time!

Verën e kaluar, Douglas Costa përfundoi lëvizjen e tij nga Bayern Munich në Juventus dhe sulmuesi brazilian e ka etiketuar këtë vendim si 'zgjidhja më e mirë e jetës së tij'. "Unë jam krenar dhe i nderuar që jam pjesë e familjes...

Lexo më shumë

Gigi Buffon flet për tërheqjen e tij nga futbolli

Shumë e kanë parë atë të vijë për një kohë të gjatë tashmë, por duket sikur portieri i Juventusit Gianluigi Buffon ka lënë të kuptohet në daljen e tij përfundimtare kundër  Real Madrid. Portieri 40-vjeçar do të vizitojë Madridin të...

Lexo më shumë

‘Juventus kërkon lojtarin e Arsenal-it, Ramsey’

Juventusi po konsideron një lëvizje për Aaron Ramsey, sipas raporteve. Gjigandët italianë kanë qenë në ndjekje të nxehtë të mesfushorit të Liverpoolit, Emre Can, por mund ta kthejnë vëmendjen te ylli i Arsenalit. CalcioNews24 po raporton se Juventus po mendon...

Lexo më shumë

Nga Spanja, Juventusi dëshiron Alvaro Morata !!

Mundo Deportivo, gazeta katalunase, ​​ka hedhur dirtë mbi transferimin e Alvaro Morata, sulmuesin e Chelseat, ish-Real Madrid. Lojtari dëshiron të kthehet në Juventus - ku ka jetuar dy sezone si protagonist - gjithsesi mbetet një operacion i komplikuar , Morata vlen 80 milionë...

Lexo më shumë

Atletico Madrid mohon kontaktet me Paulo Dybala

E ardhmja e Antoine Griezmann në kryeqytetin spanjoll është e paqartë, por Atletico Madrid ka mohuar lëvizjen e raportuar se ata tashmë kanë kontaktuar me Paulo Dybala me qëllim që ai të zëvendësojë ish- lojtarin e Real Sociedad përpara. Burimet...

Lexo më shumë

Milan, Kalabria: “Unë dua të qëndroj gjatë, Gattuso shumë i përgatitur”

Mbrojtësi Davide Calabria, ka dhënë një intervistë përpara ndeshjes kundër Juventusit: ". Lojë e vështirë kundër një ekipi shumë të fortë në këtë fazë. Bonucci? unë jam kurioz. Dikush do ta mohojë, dikush do ti japë të tjera duartrokitje të...

Lexo më shumë

Juventus, rifillon sulmin ndaj Bellerinit

Nga Anglia Juventusi është në qendër të vëmëndjes, emri në fjalë është ai i Spanjollit të Arsenal Hector Bellerin. Sipas Mirror, në fakt, bianconerët aktualisht do të ishin favoriti kryesor në garën për lojtarin e "Gunners". Ndër alternativat e tjera, megjithatë, del...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 3123

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Kush mendoni se fiton kapionatin Boteror Rusi 2018

View Results

Loading ... Loading ...