Paul Pogba do të largohet, por nuk do të transferohet te Barcelona

Paul Pogba e ka ndarë mendjen, ai te Manchester United nuk dëshiron që të rrijë më. Por pikë së pari i duhet që një klub të bëjë një ofertë për të, në mënyrë që t’i thotë lamtumirë “Old Trafford”. Tabloidi...

Lexo më shumë

Mediat angleze të ‘sigurta’. “Hazard sezonin e ardhshëm transferohet te Real Madrid”

Eden Hazard ka startuar një tjetër sezon si protagonist te Chelsea, teksa nën drejtimin e Maurizio Sarrit ka arritur të shënojë 6 gola për skuadrën londineze, vetëm në 7 javët e para të kampionatit anglez. Ylli belg ka marrë edhe...

Lexo më shumë

Nuk ka fitues në përballjen Chelsea – Liverpool

Kryendeshja e javës së 7 të Premier Leagues, ajo mes Chelsea dhe Liverpool, e luajtur në “Stamford Bridge”, në Londër, është mbyllur pa fitues, duke bërë që skuadra e Klopp të mbetet në krye të renditjes. Eden Hazard shënoi në...

Lexo më shumë

Mbyllet merkato e Premier League. Ja si kanë ndryshuar skuadrat

Premier League ka mbyllur merkaton dje në orën 18:00, me klubet angleze që kanë shpenzuar rreth 1.3 miliardë euro, ose rreth 0.3 miliardë euro më pak se vitin e kaluar, shenjë që klubet e mëdha nuk kanë preferuar të bëjnë...

Lexo më shumë

Manchester United nuk e shkarkon dot Mourinho. Dëmshpërblimi është tepër i madh

Manchester United do të jetë i detyruar t’i paguajë 12 milionë Stërlina dëmshpërblim trajnerit Jose Mourinho nëse e shkarkojnë nga puna këtë sezon. Marrëdhëniet mes portugezit dhe drejtuesve të klubit kanë qenë shumë të tensionuara këtë prag sezoni për shkak...

Lexo më shumë

Chelsea sulm në orët e fundit të merkatos. 2 mesfushorë dhe Kepa

Merkatoja në Premier League është në orët e saj të fundit dhe për këtë arsye drejtuesit e Chelseat po nxitojnë të kënaqin dëshirat e trajnerit Maurizio Sarri për të përforcuar skuadrën. Kështu pasditen e sotme është arritur marrëveshja për të...

Lexo më shumë

Rebelohet Courtois. Nuk stërvitet dhe kërkon me çdo kusht largimin

Thibaut Courtois nuk del në stërvitje me Chelsea-in pasi dëshiron me çdo kusht transferimin te Reali i Madridit. Është ky lajmi i bujshëm që publikojnë mediat angleze. Portieri belg përfundoi periudhën e pushimeve dhe këtë të hënë ishte i detyruar...

Lexo më shumë

Trembet Manchester United. Mino Raiola në lëvizje për të transferuar Pogba

Kur vihet në lëvizje Mino Raiola, me siguri ndodh diçka e madhe. Kështu shkruan El Mundo Deportivo, që i referohet vizitës së menaxherit të famshëm italian në Manchester, me qëllim për t’u paraqitur drejtuesve të “Djajve të Kuq” një megaofertë...

Lexo më shumë

Mourinho kërkon Maguire. Gati të bëjë cmenduri

70 milionë Euro. Kjo është shuma që trajneri i Manchester United, Jose Mourinho i ofron skuadrës së Leicester për kartonin e Harry Maguire. 25-vjeçari zhvilloi një Botëror shumë të mirë me kombëtaren angleze duke tërhequr kështu vëmendjen e portugezit, i...

Lexo më shumë

Shaqiri kërkon transferimin te finalistët e Champions League

Xherdan Shaqiri dëshiron vetëm Liverpool. Futbollisti me origjinë shqiptare që luan për përfaqësuesen e Zvicrës do të ndërrojë skuadër këtë verë pas rrëzimit të Stoke City në Championship.   Në ishull janë disa klubet që interesohen për ish lojtarin e...

Lexo më shumë

Pep Guardiola Arrin Akordin Me Lojtarin E Dëshiruar

Manchester City realizon goditjen e madhe në merkato. Pasi nuk arriti dot tek ai në merkaton e janarit edhe pse e kërkoi me ngulm, Pep Guardiola tashmë do të ketë në skuadrën e tij lojtarin e shumëdëshiruar. Drejtuesit e Citiziens...

Lexo më shumë

Liverpool i Pandalshëm Në Merkato. Firmos Me Sulmuesin e Lyon

Liverpool bën një jetër goditje në merkato, pas blerjes së Fabinhos vetëm pak ditë më parë. “The Reds” kanë siguruar shërbimet e sulmuesit të Lyonit Nabil Fekir për 48 milionë paund, plus 4.5 milionë të tjerë që do të paguhen...

Lexo më shumë

Habit Yaya Toure: “Guardiola Nuk I Do Afrikanët”

Mesfushori nga Bregu i Fildishtë, Yaya Toure ka hedhur akuza mjaft të forta ndaj Pep Guardiolës, të cilin e ka pasur trajner te Barcelona, por edhe te Manchester City. Ai ka thënë se Guardiola është racist, ndaj nuk i preferon...

Lexo më shumë

Sky:’Blind, Darmian në shitje”

Sipas një raporti nga Sky Sports News, dy mbrojtësit e Manchester United do të vihen në dispozicion për oferta këtë verë. Të dy lojtarët kanë luftuar për të marrë një vend titullar duke luajtur nën José Mourinho këtë vit, klubi i...

Lexo më shumë

Chelsea kërkon shërbimet e Maurizio Sarrit për sezonin e ardhshëm !!!

Chelsea është duke kërkuar trajnerin e Napolit për të ardhur në klub këtë verë, me Antonio Conte që ka gjasa të largohet Chelsea ka eksploruar mundësinë e sigurimit të Maurizio Sarrit të Napolit për sezonin e ardhshëm, pasi janë bërë...

Lexo më shumë

Mourinho: “Nuk e kam shitur Unë Salah”

Mourinho foli për largimin e Salah nga Stamford Bridge , në ESPN Brazil. Trajneri i Manchester United deklaroi se ai ishte ai që bleu Salah dhe jo ai që e shiti atë tek AS Roma në 2016. Ishte, në fakt, Mourinho i...

Lexo më shumë

Pogba: Po gjykohem ndryshe nga mesfushorët e tjerë të Premier League

Paul Pogba mendon se performancat e tij për Manchester United po gjykohen ndryshe nga ato të mesfushorëve të tjerë në Premier Ligë. Francezi, i cili ka gjashtë gola dhe 11 asiste në emrin e tij në të gjitha kompeticionet, ka marrë kritika disa...

Lexo më shumë

Vieira hap bisedat për kthimin tek Arsenali

Patrick Vieira ka mirëpritur bisedën për një kthim në Arsenal si zëvendësim për menaxherin Arsene Wenger, i cili është duke u larguar në fund të sezonit. Ish-mesfushori i Gunners aktualisht është përgjegjës për New York City dhe i ka çuar ata...

Lexo më shumë

Drejtuesi i RB Leipzig kërkohet nga Arsenal

Sky Sports po raportojnë se drejtori sportiv i RB Leipzig Ralf Rangnick është në listën e zëvendësimeve të mundshme për Arsene Wenger. Rangnick shihet si një talent serioz në Gjermani dhe ka ndihmuar që ekipi i Leipzigit të jetë në...

Lexo më shumë

Rumour: ‘Guardiola i shokuar rreth transferimit të Iniesta’

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola thuhet se po përpiqet të bindë një nga yjet e tij të Barcelonës që t'i bashkohen atij në Angli këtë verë. City ka siguruar titullin e Ligës Premier dhe Kupën e Ligës këtë sezon,...

Lexo më shumë
Faqja 3 prej 6« First...234...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo