Tottenham – M. City. Miqtë janë favoritë por vendasit nuk mposhten lehtë

Tottenham-Manchester City do të jetë supersfida e kësaj jave në kampionatin anglez, ndeshje që do të nisë në mbrëmje në orën 21:00. Pas një fillimi jo krejt të thjeshtë, londinezët kanë hyrë në rrugën e fitoreve dhe gjenden vetëm 2...

Lexo më shumë

Chelsea nuk e ndjen mungesën e Hazard. Skuadra e Sarri tani në vendin e dytë

Ata e nisën lojën duke thirrur emrin e Frank Lampard, por kur ndeshja përfundoi nga goja e tifozëve të Chelsea ishte emri Ross Barkley që shqiptohej. Kishin kaluar më shumë se pesë vite që nga hera e fundit që një...

Lexo më shumë

Manchester i ‘qep’ gojën mesfushorit Paul Pogba

Përkeqësohen raportet mes Manchester United dhe Paul Pogasë. Sikurse raporton “Mirror”, klubi anglez e ka ndalur mesfushorin francez që të flasë për mediat rreth probleme me trajnerin Jose Mourninho dhe dëshirës së tij për t’u larguar nga “Djajtë e Kuq”....

Lexo më shumë

Cantona kundër Mourinho. “United dhe ai nuk mund të bashkëjetojnë”

Me elokuencën që e karakterizon, francezi Eric Cantona nuk nguron të prononcohet kundër Mourinho, duke deklaruar se stili i portugezit nuk është i duhuri për klubin e “Old Trafford” dhe se performanca e “Djajve të Kuq” këtë periudhë po kthehet...

Lexo më shumë

Ramsey përgatitet për tu larguar. “Te Tottenham nuk do të shkoj as për paratë e gjithë Botës”

Aaron Ramsey ende ndihet i habitur me trajtimin që Arsenal i ka bërë, duke e lënë plotësisht në errësirë sa i përket vendimit për t’u tërhequr nga ofrimi rinovimit. Lojtari i kombëtares së Uellsit ka vendosur që të largohet nga...

Lexo më shumë

Mourinho me ‘dhimbje’ koke. David de Gea mund të largohet te Juventus

Jose Mourinho-s po i shtohet frika se David De Gea mund të largohet nga Manchester United për te Juventus, sapo kontrata e tij në “Old Trafford” të mbarojë. Kështu raporton tabloidi britanik, “The Sun”. Portieri spanjoll ka hezituar të nënshkruajë...

Lexo më shumë

Barcelona dhe Juventus garë dyshe për Pogba, por United…

Kush kërkon të ketë në dispozicion shërbimet e Paul Pogba duhet të bëjë gati një ofertë të majme që tejkalon shumën e 100 milionë eurove. Dihet që në garë për mesfushorin janë dy skuadra Barcelona dhe Juventus. Fakti që United...

Lexo më shumë

Granit Xhaka: “Me ardhjen e Torreira në skuadër po luaj në pozicionin tim”

Ardhja Lucas Torreira, për Granit Xhakën ka qenë një nga vendimet më të mira nga Arsenal në këtë merkato verore. Përpara ndeshjes së të enjtes, kundër Sporting, Xhaka është prononcuar për mediat ku është ndalur të flasë për fillimin mbresëlënës...

Lexo më shumë

Rudiger pranë rinovimit të kontratës me Chelsea

Drejtuesit e Chelsea duket se janë bindur nga paraqitjet e mira të mbrojtësit, Antonio Rudiger dhe pritet t’i ofrojnë atij rinovimin e kontratës me pagë të përmirësuar. 25-vjeçari ka ende tre vite në kontratë, por drejtuesit dëshirojnë ta “shpërblejnë” për...

Lexo më shumë

Klopp sërish kundër Nations League. “E pamundur të vazhdohet kështu”

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka shprehur pakënaqësinë e tij për kompeticionin më të ri të UEFA-s, Nations League, duke thënë: “Është njësoj sikur Anthony Joshua të ndeshet çdo dy net”. “Të Kuqtë” kanë patur një numër të madh lojtarësh...

Lexo më shumë

Emery: “Arsenal duhet të përmirësohet ende. Ramsey? Merkato është larg”

Pas vështirësive të fillimit, ku mori përsipër barrën e rëndë për të zëvendësuar Arsene Wenger, Unai Emery ka pasur një ecuri shumë pozitive me Arsenal. Pas suksesit 5-1 kundër Fulham, që ishte gjithashtu fitorja e 9 radhazi nën drejtimin e...

Lexo më shumë

Paul Scholes: “Te ky Manchester edhe Messi do të vuante”

Legjenda e “Djajve të Kuq” Paul Scholes mendon se Manchester United ka domosdoshmëri për futbollistë me cilësitë e Eden Hazard ose Kevin De Bruyne për të qënë pretendentë për titullin kampion në Premier League, por shtoi se edhe vetë Lionel...

Lexo më shumë

Maurizio Sarri kërkon sërish lojtarë të Napoli

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ia ka bërë të qartë hierarkisë së klubit që afrimi i dy yjeve të Napolit mund t'i shohë ata përsëri dinjitoz dhe të luftojnë si të barabartë me gjigantët evropianë. Dy dëshirat e italianit janë...

Lexo më shumë

Shevckenko: “Eden Hazard mund të fitojë Topin e Artë nëse…”

Ish-legjenda e Milan dhe ish-sulmues i Chelsea, Andriy Shevchenko beson se ylli i Bluve të Londrës, belgu Eden Hazard mund të fitojë çmimin individual më të rëndësishëm në botën e futbollit, “Topin e Artë”, nëse do të vijojë me të...

Lexo më shumë

Premier League nën ritmin e Sarri, Klopp dhe Guardiola

60 pikë të ndara në mënyrë të barabartë pas tetë javësh, kryesimi i renditjes i ndarë mes tre ekipeve, asnjë humbje dhe tre stile të ndryshime, por i njëjti efikasitet. Premier League sillet rreth Manchester City, Chelsea dhe Liverpool me...

Lexo më shumë

Mourinho nën akuzë. Federata ka nisur hetimet

Nuk ka paqe për Jose Mourinho. Pas fitores me përmbysje të Manchester United ndaj Newcastle, me rezultati që nga 0-2 shkoi në 3-2 në minutat shtesë, ndaj portigezit ka nisur një hetim nga Federata e Futbollit për frazat fyese të...

Lexo më shumë

Shpërthen Klopp: “Nations League është pa kuptim dhe pa logjikë”

Jürgen Klopp nuk është një nga ata trajnerë që mundohen të tregohen diplomatë në çdo moment dhe shpesh deklaratat e tij janë të sinqerta dhe befasuese, duke ngjallur jo pak habi. Pas barazimit 0-0 kundër Manchester City-t, trajneri i Liverpool-it...

Lexo më shumë

Manchester United në krizë? Sponsorët e mbulojnë në para

Gjërat mund të mos shkojnë mirë për Manchester United në fushën e lojës, por jashtë saj, skuadra angleze vazhdon të gëzojë një sukses absolut komercial. “Djajtë e Kuq” është klubi evropian që siguron të ardhurat më të larta nga sponsorizimi,...

Lexo më shumë

Anglia, një superfuqi ekonomike në futboll

Anglia është në krye të botës, të paktën nga pikëpamja ekonomike, ndër federatat që morën pjesë në Kampionatin Botëror të Futbollit, “Rusi 2018”. Ashtu si Premier League, Football Association ka treguar vitet e fundit se është e aftë të gjenerojë...

Lexo më shumë

Fabregas gjithnjë e më larg Chelsea. Në Janar mund të largohet

E ardhmja e Cesc Fabregas është gjithnjë e më larg Chelsea. Sipas mediave britanike, mesfushori katalan nuk është i kënaqur me minutazhin e paktë në këtë fillim sezoni, pasi trajneri Maurizio Sarri preferon benjaminin e tij, Jorginho. Duke marrë parasysh...

Lexo më shumë
Faqja 2 prej 6123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo