Manchester United rinovon kontratën me De Gea

Manchester United ka shfrytëzuar klauzolën automatike në kontratën e David De Geas, për t’ia rinovuar marrëveshjen portierit deri në vitin 2020. Klubi anglez ishte i vetëdijshëm që lojtari do të ishte i lirë të fliste me skuadra të tjera, duke...

Lexo më shumë

Neville: “Mourinho gjendet në luftë”

Gary Neville beson se trajneri Jose Mourinho do të jetë edhe vetë i befasuar nga mospërmbushja e pritshmërive të Manchester Unitedit këtë sezon. “Djajtë e Kuq” barazuan 0-0 me Crystal Palace, në fundjavë, duke mbetur në vendin e shtatë të...

Lexo më shumë

Milan kërkon të bëjë ‘pazar’ te Chelsea. Synon 3 lojtarë

Raportohet se drejtori i Milan, Leonardo, është në bisedime me Chelsea për Cesc Fabregas, Gary Cahill dhe Andreas Christensen. Milan ka mungesa dhe lëndime të shumta në listën e lojtarëve, dhe në afatin kalimtar të janarit pritet të bëjë transferime,...

Lexo më shumë

Emery: “Ndryshoj nga Wenger. Kam sjellë ide të reja”

Pasi u përzgjodh si trashëgimtari i Arsene Wenger, pas mbretërimit 22-vjeçar të francezit në stolin e Arsenal, spanjolli Unai Emery deklaron se skuadra e “Emirates Stadium” kishte nevojë të hapte dyer e dritare për të futur ajër të ri në...

Lexo më shumë

Chelsea në sulm. Sarri kërkon qendërmbrojtësin e Inter

Skriniar, 23 vjeç, ka qenë në radarin e Manchester United për disa kohë, por Sarri tani është i prirur për t’u hedhur në sulm në atdheun e tij dhe për të marrë një nga qendërmbrojtësit më të mirë të futbollit....

Lexo më shumë

Telashe për Daniel Sturridge. Sulmuesi mund të pezullohet

Daniel Sturridge gjendet në telashe të mëdha. Federata angleze e futbollit ka hapur një hetim për sulmuesin e Liverpool, që është lidhur me bastet, dhe menjëherë mediat britanike kanë zbardhur detajet e para. Sipas tyre, një i afërm i futbollistit...

Lexo më shumë

Virgil van Dijk: “Ja kush është qendërmbrojtësi më i mirë në Botë”

Virgil Van Dijk nuk e sheh Sergio Ramos si mbrojtësin më të mire në botë. Lojtari i Liverpool, në një intervistë të dhënë për mediat holandeze, e ka cilësuar kapitenin e Real Madrid si një futbollist i cili duhet respektuar...

Lexo më shumë

Granit Xhaka: “Falë Taulantit jam futbollist. Ai është më i mirë se unë”

Granit Xhaka ka një karrierë më të suksesshme se sa vëllai i tij, Taulanti, i cili është pjesë e kombëtares kuqezi. Ndërkohë që mesfushori i Arsenalit, është një ndër liderët e Zvicrës. Por kur ishte fëmijë, ai as që e...

Lexo më shumë

Premier League në rrezik për të huajt. Pasojat e Brexit

Nisin të ndihen pasoja e Brexit në futbollin britanik. Dalja e Britanisë së Madhe nga Unioni Europian zyrtarisht do të vijë më 29 mars 2019. Gjatë ditëve të fundit janë shpeshtuar takimet mes institucioneve të futbollit anglez për të kuptuar...

Lexo më shumë

Nasri është gati të rikthehet futbollit. Klubi anglez ka gati kontratën

Samir Nasri është shumë pranë rikthimit në fushën e blertë. 31-vjeçari, i lindur në Francë, është pranë nënshkrimit të një kontratë 6 mujore me anglezët e West Ham, nga e cila do të përfitojë rreth 1.5 milionë euro. Prej 6...

Lexo më shumë

Dokumentet që kompromentojnë Manchester City

Manchester City dhe Paris SG janë vënë në qendër të vëmendjes së medieve kohët e fundit, pas publikimit të disa dokumenteve që flasin për “driblimin” e bërë nga këto dy klube përballë rregullores së "Fair Play Financiar". Manchester City mësohet...

Lexo më shumë

Klopp kundër Superligës. “Më pëlqen struktura aktuale”

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, ka bërë ironi me idenë e klubeve elitare të Europës që synojnë të krijojnë Super League. Zërat për krijimin e një kampionati të veçantë për të mëdhatë e futbollit europian janë shtuar dhe duket se...

Lexo më shumë

City kryeson i vetëm. Chelsea bën detyrën kundër Crystal Palace

Manchester City luan tenis me Southampton dhe kryeson i vetëm Premier Leaguen angleze pas javës së 11-të. Në Etihad Stadium skuadra e Pep Guardiolës mposhti 6-1 Southampton-in e Mark Hughes duke përfituar nga ndalesa e Liverpool në supersfidën ndaj Arsenal...

Lexo më shumë

Jamie Vardy: “Sot do të luajmë për presidentin tonë”

Pavarësisht gjithçkaje spektakli duhet të vazhdojë. Me zemër të rënduar, Leicester i Puel do të luajë sot në fushën e Cardiff, ndeshje e vlefshme për javën e 11-të të Premier League. Një sfidë kjo që do të luhet pak ditë...

Lexo më shumë

Dëmtohet sërish De Bruyne. Do të mungojë 6 javë

Mesfushori i kombëtares belge të futbollit, Kevin De Bruyne pësoi një tjetër dëmtim të rëndë, që do ta mbajë jashtë fushave për të paktën 6 javë. Në ndeshjen që Manchester City fitoi ndaj Fulhamit në Kupë, pati një përplasje mes...

Lexo më shumë

Xherdan Shaqiri në La Liga? Real Betis e kërkon

Sipas raportimeve nga mediat britanike, por edhe ato spanjolle, interesimi i Liverpool për blerjen e Iker Muniain ka hapur dyert për largimin e futbollistit zviceran me kombësi shqiptare Xherdan Shaqiri. Referuar të njëjtave burime, sulmuesi Muniain, është subjekt i një...

Lexo më shumë

Dele Alli përjetë me Tottenham? Rinovon deri në vitin 2024

Dele Alli me Tottenham deri në vitin 2024. Mesfushori i përfaqësueses së Anglisë ka vendosur të rinovojë kontratën me klubin londinez, me të cilin do të jetë i lidhur edhe për thuajse 6 vite. Dele Alli, sot 22-vjeç, iu bashkua...

Lexo më shumë

Ramsey drejt Milan. Arsenal kërkon Juan Mata

E ardhmja e Aaron Ramsey mund të jetë në Itali dhe me shumë mundësi te skuadra e Milan. Por kuqezinjtë duhet të tregohen të shpejtë, pasi për 27-vjeçarin interesohen edhe ekipe si Chelsea, Manchester United dhe Everton, të cilët janë...

Lexo më shumë

City nuk njeh kundërshtarë. Mposht minimalisht Tottenham dhe rimerr kreun e renditjes

Java e 10 e Kampionatit anglez të futbollit u mbyll me një sfidë spektakolare të luajtur në stadiumin legjendar “Wembley”, ku Tottenhami vendas priti kampionat në fuqi të Premier Leagues, Manchester City-n. Këta të fundit arritën të marrin një 3-pikësh...

Lexo më shumë

Tragjedia e Leicester. Konfirmohem viktimat e aksidentit

Pronari i klubit anglez të futbollit, Vichai Srivaddhanaprabha, humbi jetën bashkë me 4 persona të tjerë pas rrëzimit të helikopterit në ambientet e jashtme të “King Power Stadium”. Shtypi britanik ka zbuluar identitetin e personave që e shoqëronin në bordin...

Lexo më shumë
Faqja 1 prej 6123...Last »

Ndeshjet me te luajtura

Koeficenti Total 1

Sondazh

Sorry, there are no polls available at the moment.

Promo